SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın yeni projesi ortaya çıktı! Roket yakıtına dönüştürecek

SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın yeni projesi ortaya çıktı! Roket yakıtına dönüştürecek

43
0
PAYLAŞ

Dünyanın en zengin isimlerinden SpaceX’in kurucusu Elon Musk, yeni projesini sosyal medyadan duyurdu. Karbondioksiti roket yakıtına dönüştürecek. Amaç, küresel ısınmaya neden olan karbonu atmosferden uzaklaştırmaktır.

SpaceX’in kurucusu Elon Musk yeni projesini sosyal medyadan duyurdu. Dünyanın en zenginlerinden biri. Spacex patronu Elon Musk. Hem uzay araştırmalarına hem de küresel ısınmaya katkı sağlayacak projesini duyurdu. Buna göre şirketi karbondioksiti roket yakıtına çevirecek. Bu nedenle Elon Musk, küresel ısınmaya neden olan karbonu atmosferden uzaklaştırmayı planlıyor.

Elon Musk’ın sosyal medya hesabı “SpaceX”teki yeni projesi, atmosferdeki karbondioksiti uzaklaştırmak ve roket yakıtına dönüştürmek için bir program başlatıyor. Eğer ilgileniyorsanız, lütfen bize katılın. Mars için önemli olacak.’ kullanılan cümleler.

ELON MUSKS MARS PROJESİ

Musk’ın Starship uzay gemisi, Mars’ı keşfetmek için inşa edildi ve tamamen yeniden kullanılabilir.

Şirkete göre uzay aracı, yörüngeye girdiğinde Dünya’ya geri dönecek bir fırlatıcı tarafından taşınacak. Uzay gemisi yörüngede yakıt ikmali yapıyor. Daha sonra Mars’a 6 aylık bir yolculuk yapacak ve Dünya’ya geri dönecek. Şirket, Mars’taki gemilere yerel kaynaklarla yakıt sağladığını iddia ediyor.

Milyarder geçen yıl, şirketinin 2022’de ilk insansız görevini Mars’a göndermeye çalışacağını söyledi. İlk insanlı görev ise 2026 yılına kadar gerçekleştireceğini duyurdu.


  • boşluk x
  • elon misk
  • uzay gemisi
  • Uzay aracı
  • Karbon dioksit
  • Roket yakıtı
  • Mars
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK