TFF'den Ampute Milli Takımı'na ödül

TFF'den Ampute Milli Takımı'na ödül

25
0
PAYLAŞ

Ampute Milli Takımı'na TFF Ödülü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 2021 EAFF Avrupa Ampute Şampiyonası’nı kazanan milli takıma mükemmellik ödülü vermeye karar verdi.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Nihat Özdemir başkanlığında toplanan yönetim kurulu, Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen organizasyonda şampiyon olan ampute milli takımına 1,5 milyon TL’lik özel ödül verilmesine karar verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi İsmail Erdem, şunları söyledi: “2017 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nın ardından aynı başarıyı ikinci kez Polonya’da tekrarlayan ve bizleri gururlandıran vatandaşlarımızın başarısı, ülkemiz genelinde büyük bir coşkuyla karşılandı. TFF olarak 2006 yılından bu yana desteklediğimiz Ampute Milli Takımımızı stratejik iş birliği ile ödüllendirme kararı aldık. 2022 yılında ülkemizde yapılacak olan Ampute Futbol Dünya Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanıp kupayı kazanacağımızı düşünüyorum. ” cümleleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK