Taraftarlar ikiye bölündü! Rezan Epözdemir haklı mı?

Taraftarlar ikiye bölündü! Rezan Epözdemir haklı mı?

19
0
PAYLAŞ

Taraftar ikiye bölündü!  Rezan Epözdemir haklı mı?

Galatasaray Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini öne süren Rezan Epözdemir, yönetim kurulundaki görevine devam ettiğini açıkladı. “Türk futbolunda sorun adalettir” diyen Rezan Epözdemir, “İstifamın en önemli nedenlerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklar karşısında tepki verememek ve gereğini yapamamaktır.” cümleleri kullandı. Öte yandan Rezan Epözdemir’den Galatasaray ve Fenerbahçe arkadaş olamaz mı??? Sözleri basın toplantısına damgasını vurdu.

Galatasaray’da AŞ Sporcusu’ndan istifa eden Rezan Epözdemir, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rezan Epözdemir’in “Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz” açıklamasında, “İstifamın en önemli sebeplerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklar karşısında gerekli tepki ve hareketsizliğin en önemli sebeplerinden biri olmasıdır. . “

Rezan Epözdemir’in açıklamaları şöyle:

“Türk futbolunun en önemli sorunu adalet sorunudur.Galatasaray’ın maruz kaldığı sistematik ve kategorik haksızlıklar karşısında tek başıma olmama rağmen, dilim döndüğünde Galatasaray’ı savunmaya çalıştım. iki tüzel kişilik” Galatasaray AŞ ve dernek Tüm futbol operasyonları yürütülür ve TFF alıcıdır Galatasaray Sporcu AŞ’dir Şimdi vereceğim açıklamalar Sportsman AŞ ile ilgilidir.

Sportsman AŞ’den ayrılmamın nedenleri var. Elimizden geldiğince çok sevdiğimiz Galatasaray’ı yormamak için yüzeysel anlatmaya çalışacağım. Galatasaray’ın sakatlanmaması için olağanüstü bir çaba göstermeliyiz.

“İSTEK İÇİN EN ÖNEMLİ NEDENİM…”

Futbol takımımızda her maçta daha fazla hakem hatası oluyor. İstifamın en önemli sebeplerinden biri Galatasaray’a yapılan sistematik haksızlıklara karşı tepki verememek ve önlem alamamaktır.

“YÖNETİMDE BAŞBAKAN’A FARKLI BAKIYORUZ”

Sayın Başkan çok demokratik bir insandır. Herkesi dinlerler. Her maçtan sonra gerekli tepkinin verilmesini istedim. Bir tavır alman gerektiğini söyledim. Pozisyon alınmadığına dair bir algı var dedim. Her seferinde dinledi ama biz ona yöntem olarak farklı bakıyoruz.

“GÖRÜŞLERİMİN KABUL EDİLMEDİĞİNİ BULUYORUM”

Görüş ve önerilerimizi ifade ediyoruz, ancak kararı başkan veriyor. Tarih uğruna görüşlerimizi ifade ediyoruz. 3 ay boyunca her seferinde başkana söyledim. Geldiğimiz noktaya kadar görüş ve endişelerimi dile getirmeme rağmen Başkan beni demokratik bir şekilde dinledi ama görüşlerimin kabul edilmediğini anladım.

Galatasaray’ın bir sözcüsü vardır ve bu tüzel kişiyi işe alır. Bana sorulan soruda kişisel fikrimi belirttim. O gün başkana istifamı verdim ama başkan kabul etmedi, Galatasaray’a hizmet etmemi söyledi.

“GALATASARAY SPOR KULÜBÜ BİRLİĞİNE GÖREVİMİ ATANMIYORUM”

Galatasaray’ın devam eden 1.216 davası var. Adalar meselesi var ki bu çok önemli. Devam eden yasal sorunları var. Gündemde terk edilmeyi bekleyen projeler var. Sayın Başkan nazik bir açıklama yaptı. Aynı duyguları paylaşıyorum. Onur duydum. ben de paylaşırım. Galatasaray Genel Kurulu’nun iradesine saygısızlık etmemek adına, bu değerleri temsil etmek ve tarihe not düşmek adına bu karar alma mekanizmasına yardımcı olmayı diliyorum. Galatasaray’ın dönüşü böyle oldu. Genel kurul tarafından verilen bir görev vardır. Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ndeki görevimden istifa etmiyorum. Ben atanmadım, seçildim. Sorumluluğumuz Galatasaray Genel Kurulu’na karşıdır.

Sportsman AŞ’den istifa ettim. Futbol Sportif AŞ’ye bağlıdır. TFF’nin alıcısı Sportif AŞ’dir. Galatasaray Sportif AŞ’ye atandım. Galatasaray Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’ndaki hiçbir görevimden istifa etmiyorum. Sportif AŞ’deki görevimden istifa ettim. Dernekten istifa etmedim. Seçildiğimiz bir göreve saygısızlık etmiyorum.

“CUMHURBAŞKANINA ‘EROL BİLECİK CEVAP VERİLMELİ’ SÖYLEDİM, KABUL ETMEDİ”

Sayın Erol Bilecik çok uygunsuz, kabul edilemez ve kışkırtıcı açıklamalar yaptı. Kadına yönelik şiddete karşı tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj veriyorduk. Cevap verilmesi gerekiyordu. Sayın Başkan’a söyledim. Ancak görüşlerim kabul görmedi.

“EROL BİLECİK BENİ 5 KEZ ARDI”

Erol Bilecik bey beni 5 defa aradı. Mesajlar gönderdi. Bunun ayıp bir mesaj olduğunu, yasal ve fiili olarak kabul edemeyeceğimizi, özür dilemeden toplum içinde görüşemeyeceğimizi söyledim. Bu mesaj birçok gazetede yer aldı.

Hüsnü Güreli bey beni aradı. Erol Bilecik’in beni aramak istediğini söyledi. Onu kırmamam gerektiğini söyledi. Bilecik Bey özür dilemedikçe görüşmeyeceğimizi bir kez daha bildirdim. Bu istekleri reddettim.

Galatasaray ve Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarıdır. Bir araya geldiklerinde Türk futbolunun tüm sorunlarını çözebilirler.

“GALATASARAY VE FENERBAHÇE ARKADAŞ OLAMAZ”

Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz. Hayatın özüne aykırıdır. Azami nezaket iyidir, ancak arkadaşlık hayata karşıdır. Bu şekilde hareketler yanlıştır. Bunu başkana defalarca söyledim. Ben görevimi yerine getirdim. yardımcı olmaya çalıştım. Daha önce tüm mekanizmaları tüketmeye çalıştım.

“CUMHURBAŞKANI İLE FARKLARI TANIMLADI”

Sayın Başkan ile derin görüş ayrılıkları var. Galatasaray Kültür Kültürü’nün yanı sıra kulübe de yazılı bir istifa dilekçesi gönderdim. Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ettiğimi açıkladım.

Sportif AŞ’de görüşlerim dikkate alınmadan ve değer verilmedikten sonra burada olmamızın bir anlamı yok. Aksi takdirde özgüvenimizi kaybederiz.

Son 3 günde 3 eski başkanımız aradı. Çok güzel şeyler söylediler. Eski yönetim kurulu üyelerimiz aradı. Yüzlerce Galatasaray taraftarı aradı. Sosyal medyada TT olduk. Müthiş bir destek verdiler. 6 aylık mücadelemiz meyvesini verdi. Çok değerli.

Biz kimliği burada bulan insanlar değiliz. Galatasaray’ın başkan yardımcısı, genel sekreter ya da başkan yardımcısı olmanız fark etmez. Önemli olan Galatasaray’ın değerlerini yansıtan bir vasiyetname koyup koymadığınızdır. Bu pozisyonlar geçicidir.

“3 ESKİ GALATASARAY CUMHURBAŞKANI KALMAMI SÖYLEDİ”

Sosyal medyada binlerce kişi tweet attı. Bir TT başlattılar. Muazzam bir destek oldu. Galatasaray’ın 3 eski başkanı kalmamı istedi. Eski yönetim kurulu üyeleri, başkan yardımcıları ve üyelerden telefonlar aldık. Ada gibi kronik bir sorunu çözdük. Bu süreçlerin başarısız olmasını istemiyorum.

“BURAK PIRLANTA İSTİFA ETMEYECEĞİNİ SÖYLEMEDİ”

Sayın Burak Elmas istifamı önermedi. Köksal Ünlü’nün yaptıkları tarihe geçecek. Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte olan ilk kişidir.

Galatasaray taraftarının hassasiyetini anlıyorum. Bunu makul ve haklı buluyorum. 3 ay boyunca görüşlerimi paylaştım. Maçlardan sonra beni dinledi. Bir irade, sağlam bir duruş sergileme konusundaki hassasiyetimi açıkladım. Sayın Başkan büyük resmi görmeye çalışıyor. Galatasaray’ın devam eden projeleri var. Başarısız olmamalılar. Galatasaray’ın vergi borcu var. Mahkeme Başkanı’ndan sert mesajlar geldi. Yayın hakları, TFF’nin ve yöneticilerin yaptığı haksızlıklarla ilgili. Bunlar 3 zor ve önemli mesajdı. Galatasaray taraftarı, rahat olun. Bu konuda bir bakış açısı sunulacaktır.

Sayın Başkan benim de Köksal Ünlü’nün de istifa etmesini istemedi. Resmi basın açıklamasında aksini düşünmeniz normal olmaz.

“AİLEMİ VE ÇOCUKLARIMI 6 AYDIR GÖRMÜYORUM”

Vicdanımın kabul etmediği Galatasaray’ın geleceği için olumsuz ve muhalif olmaya devam edeceğim. Sonuçta ben bir yönetim kurulu üyesiyim. Bunun ne kadar etkili olacağını bilmiyorum. Olumlu şeyleri destekleyeceğim, Galatasaray için çalışacağım. 6 aydır ofisime gitmiyorum. Ailemi, çocuklarımı görmedim. Gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Başkan misyon verirse, bunu olumlu bir şekilde yerine getirmeye çalışacağım.

Dün Remzi Sanver Bey haber sitesine bir açıklama gönderdi. O bizim kurumsal sözcümüzdür. Özetle böyle bir oylama yapılmadığını açıkladı. Bahsedilen sorunları gerçekçi bulmadı. Dün Sayın Cumhurbaşkanı bir açıklama yaptı. Bay Rezan bana geldi ve gerekçelerinin saygın olduğunu söyledi. Galatasaray Başkanı’nın ve Galatasaray’ın resmi sözcüsünün açıklamalarına saygı duymak zorundayız.

“SİVASSPOR CUMHURBAŞKANI’NIN DİLİNİN SAKİN OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Maçta Sivas, Köksal Bey, Selim Bey ve ben vardık. Sayın Başkan vardı. Kayıtsız kalmamız mümkün değil. Televizyona çıktım ve izledim. Böyle bir şey olmadığını söyledim. Ceza gelmeden önce. Başkanımızla içeride televizyon izledik. Muslera önce sakatlandı sonra gol attı. Orada da söyledik. Sivasspor başkanının bir kayma yaptığını düşünüyorum. Onlar da paylaştı. Yanlışlıkla olduğunu söylediler. Tepkileri pekiştirmeye çalıştıklarını düşünüyorum.

“Unutulmaz bir zafer dedim, oldu”

Yeni bir dil bulmaya çalışıyorlar. Galatasaray başkanı yüksek sesle konuşmaz, konuştuğunda etkili sonuçlar ortaya çıkar. “Bizim bakış açımız bu, burayı günlük kaygılarla işletmiyoruz” dedi. Endişelerimin günlük olduğunu söyledi. Soruya sadece bir kez cevap verdim, ‘Haksız zafer’ dedim. Onlar geldi. Şirket sözcüsüne ve Galatasaray başkanına karşı bir görüşüm olamaz.

Galatasaray’ın hak ve menfaatlerini inceleyeceğim. Kendi dilim döndüğü sürece olumsuz düşündüğüm şeylerle ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Olumlu olduğunu düşündüğüm konularda desteğimi sunacağım. Aksi takdirde genel kurula ve taraftar iradesine saygısızlık olur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK