Rıza Çalımbay'a yine Beşiktaş'ı sordular: Başarılarımla bir yere geldim

Rıza Çalımbay'a yine Beşiktaş'ı sordular: Başarılarımla bir yere geldim

14
0
PAYLAŞ

Rıza Çalımbay'ı Beşiktaş konusunda tekrar sorguladılar: Başarımla bir yere geldim.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa’nın deplasmanda 3-1 kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’la ilgili soruya Rıza Çalımbay, “Kesinlikle Beşiktaş’tan teklif almadım, teknik direktörlerle görüşmedim. Aramak ve birini aratırmak benim işim değil. Kullandığım başarılı cümlelerimle bir yere varıyorum.

Rıza Çalımbay, Kasımpaşa’yı 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Tecrübeli bir teknik direktör de Beşiktaş’la ilgili soruyu yanıtladı.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlediği basın toplantısında görüşlerini dile getiren deneyimli teknik adam, üst üste 4. kez galip geldiklerini hatırlatarak, “En iyi takımlarla oynadık. Ligde son maça çıktık. 3 maç kazandık, oynayarak kazandık. Bu maçın zor olacağını biliyorduk. İlk yarıda “İstediğimiz gibi oynamadık. İkinci yarı çok iyi futbol oynadık. arkadaşlarımızı tebrik ederiz.” cümlelerini kullandı.

Bu ivmeyi devam ettirmek istediklerini vurgulayan Çalımbay, “Son zamanlarda çok iyi iş çıkardık. Bu takımı son 2 sezonda Avrupa Kupalarına götürdük. Böyle bir başarı elde ettik. Çalışacağız. Şampiyonluğu bitirmek için çalışacağız. Bu sezon lig çok zor. Çok dikkatli olmalıyız. Bu oyun biraz oyun. Daha yukarılara çıkmamız lazım. Fikir beyan etti.”

Adının Beşiktaş’ın teknik direktör adayları arasında olup olmadığı sorulduğunda Rıza Çalımbay, “Kesinlikle Beşiktaş’tan teklif almadım, teknik direktörlerle görüşmedim. Birini arayıp aranmasını sağlamak benim doğamda yok. Başarımla bir aşamaya geldim. Beşiktaş kulübü benim için çok değerli. Futbol. “Hayatım orada başladı ve orada bitti. Koçluk ve futbol kariyerimde harika zaman geçirdim.” diye cevap verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK