Real Madrid, Barcelona ve Juventus şimdilik yırttı

Real Madrid, Barcelona ve Juventus şimdilik yırttı

46
0
PAYLAŞ

Real Madrid, Barcelona ve Juventus şu ana kadar dağıldı

UEFA Temyiz Kurulu, Avrupa Süper Ligi planını destekleyen Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid kulüplerine yönelik disiplin soruşturmalarını bozdu.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “UEFA’nın yasal çerçevesinin olası ihlali nedeniyle, Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid hakkında sözde Süper Lig projesiyle ilgili olarak açılan disiplin soruşturması, davalar hiç açılmamış gibi yol değil, geçersiz ilan edildi. ” söylendi.

İngiliz kulüpleri Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalyanlar Milan, Inter ve Juventus, İspanyol kulüpleri Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid, Nisan ayında ortak bir açıklama ile Avrupa Süper Ligi’ni oluşturmaya karar verdiklerini açıkladılar. . . UEFA, FIFA, ulusal federasyonlar ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid dışındaki kulüpler de girişimden çekildiklerini açıkladı.

İnisiyatifi desteklemeye devam eden kulüpler, konuyu mahkemeye taşıdı. 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de Temmuz ayında UEFA tarafından Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüpleri hakkında başlatılan disiplin soruşturmasının kapatılmasına ve yaptırım ve kısıtlamaların iptaline karar verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK