İşte Fenerbahçe'nin 'gölge' sportif direktörü

İşte Fenerbahçe'nin 'gölge' sportif direktörü

19
0
PAYLAŞ

Comolli ve Belözoğlu'nun ardından Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Selahattin Baki

Fenerbahçe’de Damien Comolli ve Emre Belözoğlu’nun ardından spor direktörlüğü koltuğu boş kalsa da bu görevi Selahattin Baki yürütüyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, görev süresinin 4. yılında ilk kez spor direktörlüğü koltuğunu boş bıraktı.

Ali Koç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada artık spor direktörü ile çalışmayacağını ve yeni bir sistem geliştirdiklerini belirtti. Fenerbahçe Başkanı Haber Global, “Şu anda sportif direktör pozisyonuna ihtiyaç yok gibi görünüyor.” cümleleri kullandı.

YENİ FENERBAHÇE SİSTEMİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Selahattin Baki ve Vitor Pereira ile yeni bir sistemin temellerini attı. Fenerbahçe scout ekibiyle koordineli çalışan Vitor Pereira, nasıl bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu belirliyor ve ona göre bir liste yapıyor.

TRANSFER SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Ali Koç’un ilk döneminde de yer alan Selahattin Baki, bu sefer daha aktif bir rol oynamak için getirildi. Selahattin Baki, Vitor Pereira ve İzci takımının belirlediği listedeki oyuncular aracılığıyla kulüplerle iletişim kurar.

Transferin mali şartlarını kulüplerden ve oyunculardan öğrenen Selahattin Baki, bu noktada Başkan Ali Koç ile temas halinde. Ali Koç’un yanıtına göre ya transfer imzalanır ya da listedeki diğer isimlerle iletişime geçilir.

SADECE İMZA TÖRENLERİNDE KALIN

Transferin imzalanmasının ardından yeni oyuncuyla törene sadece Selahattin Baki katılarak transfer süreci hakkında bilgi veriyor.

(Spor Dalları)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK