'Galibiyetler gelecek ve seri yakalayacağız'

'Galibiyetler gelecek ve seri yakalayacağız'

15
0
PAYLAŞ

Necati Ateş: Galibiyetler gelecek, galibiyet serisini yakalayacağız

AA

Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kalan Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Necati Ateş, iyi oynadıklarını ancak bitirmekte zorlandıklarını söyledi.

Nef Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ateş, genç oyuncuları kazanmak için her şeyi yapacaklarını söyledi.

Oyunun güçlü yanlarının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Ateş, şunları söyledi: “En çok şut çeken, pozisyona giren ve üstünlük sağlayan takımlardan biriyiz ama ne yazık ki gol bulamıyoruz. Galibiyetler gelecek ve seriyi yakalayacağız. Oynadığımız oyun bizi mutlu ediyor. mutluyuz. oyuncu değişikliği sonuçları almaya alışkınız. Bunu maçlarda yapamayız. Antrenmanlardaki emek çok iyi.” dedi.

Cimbom ligde gülmeyi unuttu! Maç Sonucu: Galatasaray-Medipol Başakşehir: 1-1

“HAKEM SİLAH KARTLARI”

Necati Ateş, hakem Zorbay Küçük’ün kendisi ve oyuncularıyla diyaloglarını eleştirdi.

Küçük’ün aşırı ifadeler kullandığını belirten Ateş, şunları söyledi:

Bir hakemin gücü veya silahı kartlarıdır. Oyuncularımızdan biri yanlış bir şey yaparsa, bir kart çıkarır ve gösterirsiniz. Daha kötü bir şey yaparsa, ona kırmızı kart gösterirsin. Adı Zorbay Küçük olan bir hakem; yolun karşısında oyuncuma “Go Lan” diyor. Oyuncum söylediğinde onaylıyoruz. Oyunculara sorduğumda 4-5 oyuncu “evet” diyor. Hakeme bunu söylediğimde oyuncunuz bana yalancı diyor. Bunu ne zaman söylüyorsun? Galatasaraylı değil, hiçbir futbolcu için bunları söylemeye hakkın yok diyemezsin. Puan kaybını hesaplıyoruz. Bunu görmezden geliyoruz. Kimseden bunu rapor etmesini istemiyoruz. O kadar acı çekiyoruz ki, her zaman kenardayız. Bu gücü nereden alıyor? Oyuncunuzun yalan söylediğini söylemeniz yeterli. Bunun cezasını çekiyoruz. Temsilci her şeyi duydu. Biz cezalandırılırken onlar nasıl bir ceza ile karşılaşacaklar? Temsilcinin telefonu var. Gözlerimizle gördük, kulaklarımızla duyduk. Sarı kartı ne zaman vereceksin diyoruz, vakit harcıyor diyoruz, bir sonraki maçı ona vereceğiz diyor. Bu kavgaya geldi, bariz görünüyor.

Erdinç Sözer: Şu ana kadar memnunuz

Maç bittikten sonra Arda Turan’ın hakeme karşı çıktığını ve beklenmedik bir tepkiyle karşılaştıklarını anlatan Ateş, şunları söyledi:

Maç bittikten sonra Arda temyize gitti. Çizgi şuydu: “Kaleciye neden bu kadar geç sarı kart gösterdin” dedi. “Ne yapacaksın, ayakkabılarımı bana mı atacaksın?” diye cevap verdi. Hakem bunu nasıl söyleyebilir? Arda’nın Türk futboluna yaptığı hizmetle ezileceksiniz. Bu kelimeyi kullanma hakkınız yok. Onun için TFF’ye şikayette bulunacağız. Oyuncu ve teknik direktörle konuşuyorsanız, geçmişte düdüğü çalan hakemler de bu yüzden olmuştur. Her türlü şikayeti yapacağız. Bugünü yaşamak acı vericiydi, Türk futbolu için üzgünüm.

Hakem Zorbay Küçük’ten Galatasaraylı futbolculara: Ne yaptığınızı biliyorum yalancılar!

Galatasaray’da şok üstüne şok! Kötü sonuçlar yetmezmiş gibi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK