G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

60
0
PAYLAŞ

Galatasaray'ın suistimalini önlemek için markalaşma önlemi

Galatasaray Kulübü, Galatasaray patentli ürünlerinin perakende sektöründe suistimal edilmesini önlemek ve markasını korumak için çaba gösterecektir.

Kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdulvahap Gazi Tanrıverdi’nin katılımıyla Türk Telekom Stadyumu’nda bir toplantı düzenlendi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Türkiye genelindeki hukuk firmaları ile yapacağı ortak çalışma sonucunda Galatasaray markasını hukuka aykırı olarak kullanan yetkilileri tespit ederek haklarında yasal işlem başlatacak.

Yapılacak çalışmalarla ilgili Galatasaray TV’ye açıklama yapan Rezan Epözdemir, şunları söyledi: “Galatasaray’ımız için yeni uzun vadeli eylem planı üzerine bir çalışma yaptık. Galatasaray’la çalışmak için Türkiye’nin her yerinden hukuk firmalarıyla bir araya geldik. Tecavüz ve sahte markalı ürünlerle ilgili tüm bu hukuk firmalarını araştırıyoruz. Yeni dönemde Galatasaray kendine ait. Markasını sonuna kadar koruyacak bir anlaşmaya hakim olmaya çalışıyor.” not alınmış.

Çalışmalar kapsamında 20 hukuk firması ile anlaştıklarına işaret eden Epözdemir, şunları kaydetti: “Türkiye genelindeki bu hukuk firmaları, Galatasaray ile ilgili taklit ürünler için yasal işlem başlatacak, hak talep etme hakkını, alternatif tazminat ve ceza davalarını kullanacak ve arama ve el koyma kararlarıyla bu ürünlerin toplanması, ele geçirilmesi ve müsadere edilmesi için ciddi bir çaba göstereceklerdir. ortaya çıkartmak. “ değerlendirmesini yaptı.

Epözdemir, kulüp başkanı Burak Elmas liderliğinde yeni dönemde bir telefon hattı kuracaklarını söyledi. “Sahte markalı ürünlere yönelik bu yardım hattının uygulanması gerektiğini söyleyeceğiz. Perakende bu konu üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye genelindeki hukuk bürolarımızla hem yöneticilerin hem de perakende-toptancıların gözünde çalışıyoruz. Galatasaray markasını ihlal eden, şiddet uygulayan, haksız ve hukuka aykırı davranışlarda bulunan bayiler. Hukuk devletinin bir gereği olarak hak arama özgürlüğümüzü, aksi bir lisans olmaksızın kullanan, sahte markalı ürünler yaratan ve dolayısıyla Galatasaray’ımızın marka değerine zarar veren herkese karşı kullanacağız.” dedi.

Yönetici Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, perakende sorununun Galatasaray için büyük bir adım olması gerektiğine inandığını söyledi ve şunları söyledi: “Hem ürün gamında hem de çeşitlilikte değişim ve dönüşüm yaşadık. Rezan Bey’in desteği sayesinde üretimlerin kökten atölyeye kadar kurutulması ve Galatasaray ürünlerinin doğru yerlerde ve kendi mağazalarımızda satılması için çalışıyoruz.” cümleleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK