'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

26
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın: Burada savaşmak gerçekten zor

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci haftasında Hollanda temsilcisi Ajax ile deplasmanda karşılaşacak olan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, sakatlıklar açısından zor bir süreç geçirdiklerini ancak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Sergen Yalçın, maçın oynanacağı Johan Cruijff Arena’da oyuncusu Oğuzhan Özyakup ile basın toplantısı düzenledi.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Beşiktaş camiası olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. dedi Yalçın, “Son 10 gün içinde gerçekten ciddi sorunlar yaşadık. Özellikle oyuncular açısından zor zamanlar geçirdik. Doğal olarak bu seçeneklerimizi kısıtlıyor. Tabii ki çıktığımız takımla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Sahip olmak.” cümleleri kullandı.

Futbolda en üst seviyenin Şampiyonlar Ligi olduğunu vurgulayan siyah beyazlı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

Burada savaşmak kolay değil. Gerçekten zor. Yarınki maçın da zor olacağının farkındayız. Hızı hızla alabilen genç ve atletik bir takımla oynayacağız. Bunun farkındayız ama buna göre bir oyun planı ile sahada olacağız. Hangi adımları atabiliriz, nasıl bir oyun planıyla başlamalıyız, nasıl devam etmeliyiz, kendimiz için en iyisini nasıl yapabiliriz? Bunun için elbette planlar yapacağız. Umarım maç ve skor bizim için iyi olur.

Sakatlıklar nedeniyle kadronun yarısından fazlasını kullanamadıklarını belirten Yalçın, şunları söyledi: “Oynamadan maç kazanılmaz. Dövüşmek, agresif ve doğru oyun oynamak gibi etkenler de var. Beşiktaş camiası olarak elimizdeki oyuncularla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bileceğiz ki Zamanı geldiğinde güçlü çıkacağız.” dedi.

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup “Geçen maçta hafif bir sakatlık geçirdim ama kendimi iyi hissediyorum. Genel olarak sakatlıklarla mücadele ettiğimiz doğru. Teknik direktörümüzün de dediği gibi buraya gelen arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Umarım iyi mücadele edip geliriz. yarın iyi bir skorla deplasmanda.” dedi.

Basın toplantısının ardından Beşiktaş takımı yarınki maçın son antrenmanını Johan Cruijff Arena’da yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK