BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci’den ‘omikron’ açıklaması: Güvendeyiz diyemem

BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci’den ‘omikron’ açıklaması: Güvendeyiz diyemem

20
0
PAYLAŞ

BioNTech kurucularından Özlem Türeci'den

Artık güç bizde! BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci, omycron varyantı için yeni aşı çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Misyonumuz bitti ve güvende olduğumuzu söyleyemem. ” kayıt edilmiş. Omikron varyantı hakkında açıklama yapan Prof. “Virüsün sonsuza kadar nasıl gelişeceğini tahmin edemezdik. Daha az koruma, hiç koruma olmamasından iyidir. Bu hastalık artık korkutucu değil mi? kayıt edilmiş.

Pfizer/BioNTech aşısını geliştirerek insanlığı salgından kurtaran Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, British Times’a konuştu. Uğur Şahin, son pandemi durumuna ilişkin “Güvende olduğumuzu söyleyemem ama çok daha rahat bir durumdayız” dedi. Omicron varyantına karşı aşı geliştirmek için kolları sıvadıklarını söyleyen Özlem Türeci, “Biz hiçbir zaman ‘Misyonumuz gerçekleşti ve amacımıza ulaştık’ demedik. “Virüsün sonsuza kadar nasıl gelişeceğini tahmin edemedik. Şaşırmadık.” Uğur Şahin, “Ben de şaşırmadım. Omikron, Alpha ve Beta varyantlarına kıyasla çok daha farklı bir hikaye ve daha fazla endişe verdi. Virüsle yaşamaya devam edeceğimizi ve bunun yeni normal olduğunu söyledik. Ve şimdi bu yeni normali yaşıyoruz.” :

DAHA KORKUMUZ YOK

“Azaltılmış korumanın hiç koruma olmamasından daha iyi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu hastalık artık korkutucu değil. Elimizde yaşlılarda ölüm oranını önemli ölçüde azaltacak bir araç var.”


  • arzunun türevi
  • omikron
  • varyant
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK