Bu hafta 5’i yerli 9 film vizyonda

Bu hafta 5’i yerli 9 film vizyonda

30
0
PAYLAŞ

Bu hafta 5'i yerli 9 film vizyonda.

Bu haftadan itibaren 5’i yerli 4’ü yabancı 9 film Türkiye’de sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Sinemalarda hareket devam ediyor. Bu hafta 5’i yerli 9 film Türkiye’de vizyona girecek. Usta yönetmen, senarist ve yapımcı Mesut Uçan’ın yeni filmi ‘Süveyda’ yarın seyirciyle buluşacak.

SUVEYDA

“Bay Reis”, “Kavanozdaki Adam”, “Kelebekler Ebediyen Uçar”, “Yalnız Değilsin”, “Phoenix” ve “Aşk Kuşun Kanadında” gibi önemli yapımlara imza atan yönetmenin filmi, 15 yıl sonra serbest bırakılacak. bir çocuğun hikayesine odaklanır.

Hafız olmaya çalışan “Hadim” karakterini canlandıran başrol oyuncusu Belçikalı Necip Fazıl’a; Tiyatro ve dizi oyuncuları Fatih Küçük, Yusuf Duru, Mehmet Kefli, Sıla Naz Akça, Seda Kement Aydın, Kıvılcım Kaya, Hülya Akyol, Mehmet Fatih Yıldız ve Ahmet Şahin eşlik ediyor.

ELLİ KELİMELİK HARFLER

Emir Khalilzadeh, Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen ve Derya Alabora’nın oynadığı “Elli Sözün Mektupları” filmini yönetti.

Biyografi filmi; 27 Mayıs darbesinden sonra Yassıada’ya gönderilen dönemin Bayındırlık Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hikayesine odaklanıyor.

İNSANLAR BÖLÜNMÜŞ

Burcu Biricik, Pınar Deniz, Aras Aydın, Başak Daşman ve Erdem Akakçe’nin yer aldığı “İnsanlar İkiye Ayrılıyor”; Bankaların çeşitli nedenlerle takip edemediği borçları alıp tahsil etmeyi misyon edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın yolları Ceren’le kesişince değişen hikayelerini anlatıyor.

Sebastian Weber, Tunç Şahin’in yönettiği drama yapımının görüntü yönetmenliğini yaptı.

BATURALP

Yönetmen koltuğunda Gökhan Aksu oturuyor; Gürkan Arıkboğa, Yakup Yavru, Erdem Çömlek ve Oğuz Serin’in yer aldığı yerli komedi “Baturalp”; Yakın arkadaşıyla bir kafe tutan bir adamın mahallede bir çatışmayla çarpışmasıyla ortaya çıkan olaylar etrafında dönüyor.

SIR-VERSE: ÖLÜ DOĞDU

Günay Günaydın’ın yönettiği; Efsun Akkurt, Sebahat Adalar, Betül Ceyhan, Şehnaz Dilan ve Ceysu Yetkin’in başrollerini paylaştığı yerel korku filmi “Sir-Ayet: Ölü Doğdu”; Beş yıl önce kaybettiği annesini hayal etmeye başlayan genç bir kızın yaşadıklarıdır.

DURGUN SU

Tom McCarthy’nin yönettiği; Matt Damon, Abigail Breslin, Camille Cottin, Deanna Dunagan ve Robert Peters’ın yer aldığı “Still Water” Türk seyircisiyle buluşacak.

Oscar ödüllü Amerikalı aktör Matt Damon’ın oynadığı film, Marsilya’da okuyan kızı Allison’ın cinayet zanlısı olarak tutuklanmasının ardından kızını hapisten çıkarmak için Fransa’ya giden bir babanın hikayesini anlatıyor. taahhüt etmedi.

SİYAH KUTU

Pierre Niney, Lou de Laage, André Dussollier ve Olivier Rabourdin’in yer aldığı Kara Kutu, gerilim filmlerinin dikkatini çekmeye aday.

Yann Gozlan’ın yönettiği film, yeni bir uçağın karıştığı ölümcül bir kazanın ardındaki gizemi çözmeye çalışan genç ve yetenekli bir kara kutu analistinin hayatına odaklanıyor.

EN ÇOK SATANLAR

Lina Roessler’in yönettiği “En Çok Satanlar”; Babasının yayınevini devralan bir kadının, o zamanlar yayınevini ünlü yapan ve şimdi tecrit edilen yazar Harris Shaw’ın sözleşmeye uygun olarak onlara bir kitap borçlu olduğunu fark etmesiyle ortaya çıkan olayları anlatıyor.

Anthony Grieco tarafından yazılan filmin başrollerinde Aubrey Plaza, Cary Elwes, Michael Caine, Scott Speedman ve Ellen Wong yer alıyor.

İLE BİRLİKTE

Keegan Connor Tracy, Jett Klyne, Sean Rogerson, Sara Canning ve Stephen McHattie’nin başrollerini paylaştığı Brandon Christensen’in korku filmi “Z”; 8 yaşındaki oğullarının hayali arkadaşının musallat olduğu bir ailenin gergin hikayesini anlatıyor.


  • sinemadaki filmler
  • gelecek filmler 2021
  • insanlar filmi böler
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK