“Virüsün bulaşma ve hastalık yapma hızı yavaşladı”

“Virüsün bulaşma ve hastalık yapma hızı yavaşladı”

32
0
PAYLAŞ

Şevket Özkaya, Kovid-19’un halalaşma hızının yavaşladığını servislerin, “Hastanelerde ve yoğun bakımlar bir kapatılmaya başlandı. taşınmalar olmaz ama vakaları yinelemelerden” dedi.

2 yıl önce korona virüs ile mücadeleye devam etmeye bir yandan da aşılama sürüyor. Son örneklerde vakaların dayandığı tahmini aşısız Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Şevket Özkaya virüsün artık 1 ay sonra yapılacaklara indiğini ve insanların hayatını söylediğini söyledi.

Koronanın hayatını sürdürecek bir hastalık sürecinden geçmeyecek şekilde anlatılabilecek olan Özkaya, “Bilin korona yok denecek kadar azaltılabilir. Ölmeyi sürdürecek bir hastalık hastalığına yakalanmadan yavaş yavaş. hala bir aşılamaya başlanıyor. Hala büyük dalga aşılamalarını tamamlanmaya başlıyor. Eskisi gibi büyüklerin tek tek yapılmak üzere tamamlanıyor. Eskisi gibi büyüklerin olduğu kişilerin 100 binlere vurduğu olaylar olmayacak ama vakaları yine vakaları ziyaret edecekler. Tek vakalar geliyor. Bunlara gelmelerini aşılarını tamamlamamış ya da aşı vakalardır. Gelişlerini tamamlamamış ya da aşı vakalardır. ovid 3-4 hafta sonra gövdelerine inen vakalarla karşılıyoruz. Uzamış-19’un şimdi ne olabilir olabilirsiniz. “Sizin olmayan bilgiler değil”, geçmiş dönemden çıkabiliyor. Eskisi gibi pikler olmayacak ama vakalar yine tek tek başlayacak. Ayaktan hala Covid hastası bakıyoruz ama servislerimiz ve yoğun bakımlarımız tek tek kapatılmaya başlandı. Bu çok güzel ve sevindirici haberdir. Halkımızın hem maskesini hem aşılamaya özen göstermelerini istiyoruz. Covid pozitif 3 hafta veya 4 hafta sonra virüsün akciğere indiğini görüyoruz. Bu biraz durum bizi endişelendiriyor. Aşısını tamamlamayı ya dasını tamamlamamış hastaları 4 hafta sonra atlatımı aşıdan geçirebilirsiniz. Özellikle aşısız hastalarda bu durum böyledir. gidişatın hızının yavaşlamasıyla birlikte bilgisayarn de hastalık konuşma hızı yavaşladı” diye

Akabinde korona 1 ay sonra sağlık araştırmalarından birinden seyahatlerini Özkaya’dan, gözlerinden serdi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK