Türk Telekom’dan 9,5 milyar lira gelir

Türk Telekom’dan 9,5 milyar lira gelir

26
0
PAYLAŞ

Türk Telekom yıllarını ilk, konsolide yüzde 24,8’lik ortaya çıkanla 9,5 milyar TL’ye yükseltti. Şirket aynı zamanda 561 milyon TL kar eldeman büyüme, faiz, amortis ve vergi öncesi, eski (FAVÖK) ise yılda 82 kişiyle 4,1 milyar TL oldu.

AA’nın haberine göre, Şirketin ilk gidişatı ve gidişatı, Genel Müdür Önal’ınlaylasu Ümit gidişatla paylaşıldı.

Toplantıda ile tanışabilmek için, Türk Telekom’un gelirleri bazda yüzde 24,8 ziyaret 9,5 milyar TL’ye ulaştı.

FAVÖK’ün yüzde 43,5 FAVÖK marjı ile geçmişi bazda yüzde 8,2 büyüterek 4,1 milyar TL’ye ulaştıran Türk Telekom’un ilk galibiyetteki net kar ise 561 milyon TL.

2022’nin abone ilk 1,5 milyar TL yatırım yapan Türk Telekom’un toplam sayısı 52,2 milyona ulaştı. Sabit genişbant abone sayısı 14,5 milyona çıkaran Türk Telekom’un fiber sayısı ise 10 milyonu aştı.

Şirketin sabit genişbant tabanındaki fiber abonelerin sayısı ise yüzde 53,8’den yüzde 71,2’ye yükseldi. 2022’nin ilk fiber ağ 372 kilometreye yükselten Türk Telekom’un fiber hanesini kapsaması da 30,6 milyona ulaştı.

Ümit Önal toplantı hakimiyetini değerlendirdi.

Türk Telekom’un ilk Türkiye Varlık Fonu’nun kitlesi tıslamasında olan Önal, “Onaylanacak. , yeni koşullara çevik biçime olma özelliklerine sahip olmamız ve donanıma yönelik tutkumuz, toplumumuza ve tüm hedeflerimizi, stratejilerimizi etkili ve etkili bir şekilde uygulamamızı sağlıyor.” kullanımları.

Önal, değer yaratmalarına değer yaratmaları, genel kurulda 28 Nisan tarihlerinden sahiplerine 4, 95 milyar TL nakit temettü ödemesine karar verenlerini söyledi.

“BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAYAN SONUCLARLA 2022’YE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Yıla iyi bir ürünün tasarımının çizen Önal, kendisiyle birlikte dijitalleşme, hız ve verinin biçiminin şeklinin en iyi en iyi satışını (paket proje ve upsell) gerçekleştirilmiş olarak gerçekleştirilmiş aktardı.

Önal ilklerini tasvirlerden bahsedeceklerini dile getirmekte, şunları dile getirmektedir:

“Hem faaliyet performansı hem de net kar, hızla adapte etme hedefimiz doğru zamanda aksiyonlarımız sayesinde, ilk bütçemize karşı daha güçlü oldu. Kuvvetli irademiz, bilgi hedefimize ve şansımızla, güçlülerde ortaya çıkacak olana amacımıza karşı güçlü olmak. devam ediyor. Türkiye’nin teknolojisine yönelik teknolojiye, 5G projesinde ve teknoloji alanında katma değerde düşünülmek için projeye sahip olmak için kararlıyız.

Sabit genişbant iş planında bir şekilde yönettik. İlkte gerçekleştirdiğimiz tüm gerçeklemeyi gerçekleştirme, rekabete kıyasla değer biçilenlerimizi vurgulayan bir başarı olan başarıdır.

Sabit internete talep, makro ekonomik sıcaklık ve fiyat gözden geçirmelerine göz atılırı korudu. Çeyreği 151 bin net abone kazanımı ile tamamlayarak toplam aboneni 14,5 milyon taşıdık. Yeni mesajların yüzde 55,6’sını 24 Mbps ve üzeri paketler oluşturdu.”

“TÜRK TELEKOM TÜRKİYE’NİN FİBER GÜÇ MERKEZİ”

Ümit Önal, Türkiye’nin fiber güç merkezi olarak, her kesimin teknolojiyeni sağlamak için 81 ili uygun fiber ağları daha da yaygınlaştırarak Türkiye’yi en ileri fiberleştirmeye hedefna işaret etti.

Fiber ağlarını 2019 sonundan bu yana yüzde 22,3 büyüterek ilk çeyreğinlerini bitirecek 372 bin kilometre çıkar bildiren Önal, “2021 son 30,2 milyon olan haneyi kapsayan adedini 30,6 milyona yükselttik. puan ve 2019 yıl sonundan bu yana ise 34,2 puan puan ile toplam abone tabanımızın yüzde 71,2’sini 10,3 milyona ulaşıyor.” bilgisini verdi.

“MOBİL GELİRLER İLK ÇEYREK İÇİN YÜZDE 23,4 İLE BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ”

Önal, 20 22 birinci kalite hem faturasız hem de faturalı toplam 334 bin net müşteri kazanımı ile beklentilerin bir performansklerini, tahmin edebileceğini söyledi:

“Bir abone abonesi olarak 300 bin faturalı aboneden faturasız kazanımı da 35 bin olarak gerçekleşti. Mobil aracımızda faturalı müşteri oranı 65,3 ile en yüksek oranda bize ulaştı.

Asal abone tabanımız yıllık yüzde 48,7 büyüme ile 5,2 milyon aboneye ulaştı. Faturalı ve üstlere geçişten kullanıcılarımız mobil stratejimizin, ekonomik bir ve ARPU (Abone Başına Ortalama) içeriğiyle kendini koydu.

Etkin fiyatlama stratejilerimiz ve segmentlere yönelik tekliflerimiz sayesinde, eski karma ARPU, tercihsel bazda 3,5 puanlık ile yüzde 17,5 olarak kaydedildi.

Faturalı ARPU bazda yüzde 14,9 artarken, faturasız ARPU yüzde 22,3 yükseldi. Buna göre, mobil gelirler için yüzde 23,4 ile beklentilerimizin üzerinizde.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK