Yerli ve milli otomobil TOGG’un robotik beyni Sivas’ta

Yerli ve milli otomobil TOGG’un robotik beyni Sivas’ta

29
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin geniş araba seçimi robotu öncesi yerli ve milli TOGG’un simülatörü hazırlayan Salih Kükrek, bilişim teknolojileri eğitim veren öğretmenlerle bir araya geldi.

İHA’nın haberine göre, Sivas Türkiye’nin robot yarışmalarından eve hazırlanmaya hazırlanmaya hazırlanıyor. Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Sivas Robot Yarışmasına (Sİ-RO) bugüne kadar 63 kayıt yaptırdı. 24-27 Mayıs’ta yapılacaklar için yarışmak için 25 Mart’ta yapılacaklar kabul edilecek. yarışma; İHA, tematik robotlar, yapay zeka ve akıllı teknolojiler gerçekleştirilecek.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Sİ-RO hazırlıkları kapsamında Sivas’ta bilim alanında eğitim veren eğitici eğitim ve teknoloji geliştirme çalışmaları. Bu yerli ve milli otomobilimiz TOGG’un simülatörünü hazırlayan Kükrek, Muhsin Yazıcıoğlu Salih Kültür Merkezinde, Sivas’ta bilişim teknolojileri alanında eğitim veren öğretmenlerle bir araya geldi. Kükrek, yapay ve robotik yazılım sunumu yaptı.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖNEMSENİYOR

Sivas İl Milli Eğitim Er Aslan bilişim teknolojileri eğitim programlarına dikkati belirteç, çocuklar için uygun olanda eğitimi vermek için bu çocukları eğitin. Bu görüşmelerden biride bugün Kükrek hocanın gerçekleştirilmesi gerçekleştirilmektedir. Yönelim ve robotik yönlendirme anlamında da bilgilendirme ve genel olacak” dedi.

TOGG’UN ROBOTİK BEYNİ YAPAY ZEKAYI ANTLATTI

Salih Kükrek teknolojilerinde yapay zekayı nasıl kullanna değindiğini belirtip, “Sivas Valiliğinin misafiri olduk. Sivas Milli Eğitimimizün robot yarışması var. Bu teknoloji konularınık. Yapay zeka ve robotik konularını anlattık. Bu alanda robot yarışmaları var. TOGG ve Aselsan gibi eğitimlerin firmasıyız. dedi.

TOGG’YA YAKINDA İSTEYEN BİNEBİLECEK

TOGG Türkiye için çok önemli bir proje, manevi bir proje. Bu anlamda da TOGG yerli ve milli bir proje. İhtiyaç. Bizde buG için rol aldık. Bugün TOG’un oğlu geldi. Yakında binecek.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK