Yandex’i bekleyen büyük tehlike! Google’ın rakibi finansal çöküşle karşı karşıya

Yandex’i bekleyen büyük tehlike! Google’ın rakibi finansal çöküşle karşı karşıya

34
0
PAYLAŞ

Rusya’nın en büyük ve güçlü arama motoru Yandex büyük bir çöküşle karşı karşıya geldi. Her yerde ambargo uygulanan Rusya’yı ekonomik zorlu günler beklerken Rusya’nın Google’ı olaraken olarak nitelendirilen Yandex de ekonomik krizle mücadele ediyor.

Ntv’de yer alan habere göre; Rusya’daki internet aramasının yaklaşık yüzde 60’ını bitirmek işini sürdürdüğünü ve büyük bir araçla Yandex’i çağırmak için çağırmaların tetikleyeceği piyasadaki bir proje olarak borçlarını ödeyemeyebileceğini söyledi.

Yandex Hollanda’da henüz hisseleri Nasdaq ve Rus borsasında görülüyor. Rus adamlarının bulunduğu durumdaki işgalin Moskova’da ve tüm dünyada çöktüğü için hisse alım satımından satın alınmış.

Yandex’in 5 uzun süre işlemlerde kesinlik halinde, 1.25 milyar bilhassa kayıt tutan, tam geri ve faiz talep eden sahip. Şirket kurulumu, “Yandex grubu bir bütün olarak şu anda yeterli kaynağa sahip değil” dedi.

Şubat ayında yaklaşık 17.4 milyar dolarlık bir piyasa’de sahip olan Yandex, 2021 milyar ruble gelir ve Rus para birimindeki çöküşün ardından çok zor durumda. 1997’de Rusya’da yanan merkezlerden beri Hollanda’da 2007’den beri Hollanda’da bulunuyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK