Onlar da TikTok’a katıldı! Facebook ve Instagram, en büyük rakibiyle aynı platformda

Onlar da TikTok’a katıldı! Facebook ve Instagram, en büyük rakibiyle aynı platformda

32
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devleri Facebook ve Instagram, en kendi büyüklerinden biri olan kısa video platformu TikTok’ta doğrulanmış hesaplarını açtı. Henüz herhangi bir paylaşım yapmayan Facebook hesabı, kısa bir süre içerisinde 20 bin takipçiye yaklaşıyor. ‘@instagramcreators’ isimli resmi hesap ise şimdiden paylaşım yapmaya başladı.

Facebook, resmi hesabın açıklamasını yapacak “İnsanların, yalnızlık içinde daha çok birlikte olduklarında daha iyine benziyor” düştü değil. Instagram ise ürün içindeki açıklamalar, hesabın Instagram’daki öğeler için bir rehber işaret etti.

Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi Meta süre, gelişmeden kısa bir süre sonra hesapların kendine ait doğruladı. Bir Meta; Dünya çapındaki markaların, bundan faydalanabileceklerinden faydalanabilecek kişilerden faydalanabilecek kişilerden faydalanabilecekleri yerlerde.

TİKTOK DA INSTAGRAM’DA HESAP AÇMIŞTI

Öte yandan, TikTok da daha önce Instagram’da kendi doğrulanmış durumda açmıştı. Platformun Instagram hesabı, yakın bir zamanda 27 milyon takipçiye yaklaşmıştı. Facebook daha önce Twitter’da resmi bir hesap açmış ve bu hesabı bir süre aktif olarak kullanmıştı. Ancak hesap, daha sonra dondurulmuştu.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK