NVIDIA, yapay zeka tabanlı yeni teknolojisini tanıttı! Fotoğraftan üç boyutlu görüntü oluşturuyor…

NVIDIA, yapay zeka tabanlı yeni teknolojisini tanıttı! Fotoğraftan üç boyutlu görüntü oluşturuyor…

29
0
PAYLAŞ

ABD teknoloji teknoloji şirketi NVIDIA’nın iki boyutlu fotoğraflarından üç boyutlu görüntü oluşturabilen ‘ yapay zeka yapay zeka oluşturabilen ‘. Şirket, modelin kampanyaya kadar en hızlı araçlardan biri olduğuna işaret etti. Projeye ilişkin bir makale ve kaynak kodu da NVIDIA tarafından yayınlandı. Yeni olan; üç boyutlu video görüşmeleri oluşturmak, ‘metaverse’ evreni ve avatar tasarlamak veya üç boyutlu haritalar için fotoğraflardan üç boyutlu sahneler oluşturmak için kullanılabileceği tahmin edildi.

Aksam.com.tr’nin CNet’ten aktardığı habere göre; NVIDIA’da bilim ve zeka yazıcı olarak görev alan Isha Salian, şirketi yeni teknolojiye yönelik bir yazı yayınlıyor. Salian yazısında ve kullanımda kullanılan araçlarda kullanılabilir.

Salian, Anında NeRF’ün eklediği çalışmalarla faydalanmak için tarihi bir ortamda hızla dijital ikizini oluşturmak için kullanılabileceğini de sözlerine ekledi. Dijital ikizlerin daha sonra değiştirilebileceği veya üzerine yeni şeyler tasarlanabilirnin de altı çizildi.

ANINDA NERF, NVIDIA TARAFIDAN 2020’DE GELİŞTİRİLEN BİR TEKNOLOJİYİ TEMEL ALIYOR

Öte yandan; Instant NeRF’nin adı, NVIDIA tarafından 2020 yılında ‘Neural Radiance Fields’ üretiminden faydalanmaktan geçiyor. Söz konusu teknoloji, olarak iki boyutlu fotoğrafların rengi ve temel haritasını büyütmek için.

Paylaşılanlarla ilgili olarak; Kullanıcılar, ‘Instant NeRF’ü eğitmek için önce bir düzine fotoğraf çekmesi ve kamera açılarını yapması gerekmiyor. Anlık NeRF, bölgeyi ve milisaniyeler içinde üç boyutlu bir oluşturmak için daha fazla alanı kendi verileriyle dolduruyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK