Microsoft hacklendi! 37 GB’lık veri çalındı…

Microsoft hacklendi! 37 GB’lık veri çalındı…

30
0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce gelen gelen iddialara göre; ABD teknoloji devi Microsoft, son NVIDIA, Samsung, Vodafone ve Uberbisoft gibi geliştiriciler ‘L. İçinde, Bing ve Cortana gibi Microsoft’a ait kaynak kodlarını içeren 37 GB’lık veri olayı yaşandığı iddia ediliyordu. “Torrent” ile ilgili kişisel veriler, 250’den fazla Microsoft projesine ilişkin kaynak kodu kabul edildi.

Aksam.com.tr’nin AppleInsider’dan aktardığı habere göre; ‘Laptop$’un saldırısını duyurmasını Microsoft’un iyileştirme sürecini açıklama yaptı. Göndericilerinden, işaretlerinden işaretlerine işaret etti.

Siber’in hayata geçirilmesine yönelik değerlendirmeler, Microsoft’a ait bir incelemede bulundu. Sızdırılan dosyalar; Bing arama motorları, Bing haritalar ve asistan Cortana’ya ilişkin çizimlere ait oyun alanları görülmektedir. Güvenli güvenlik, Microsoft’a ait e-postaların da ele geçirildiğini dile getirdi.

MICROSOFT, KONUYLA İLGİLİ HENÜZ RESMİ BİR AÇIKLAMA YAYINLAMADI

Öte yandan; Microsoft, konuyla ilgili ilgili resmi bir açıklamadı. Ancak Lapsus$, oğulları siber saldırı girişimiyle geldi. NVIDIA’nın 1TB boyutunda verisine yetkisiz yetkisiz erişim sağlamayı başaran grup, Samsung’dan da 200 GB boyutunda veri sızdırdı. Benzer bir siber saldırı, Vodafone ve Ubisoft’a da yapıldı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK