Meta, artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verdi! Ne zaman tanıtılacak?

Meta, artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verdi! Ne zaman tanıtılacak?

22
0
PAYLAŞ

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketinden ‘Nazare’ projesi mümkün olabilecek büyütülmüş büyütmeleri için. Meta’nın teknolojiyle olanlarını yeniden tanımlanacak olan terimlerin, 2024 kadar kapsamlı bir şekilde anlatılacak. bilgileri henüz giyilebilir bir prototipinin içerisinden da altı çizildi.

Aksam.com.tr’nin The Verge’den aktardığı habere göre; Gelecekteki büyütülmüş bütçeler, çalışmak için bir ihtiyaçla talep edilmeyecek. Bunun yerine gözlük, EKG özelliği bulunan bir akıllı saatle satılmaktadır. Saat hesaplaması, planlamak için.

İlk nesil küçültülmüş gözlükleri; geniş bir görüş alanında üç boyutlu, insanlar ve hologramlarla etkileşime girme sunacak ve modaya uygun bir konaklama içinde olacak. Model, standart bir gözlük yaklaşık 100 gramlık bir ağırlıkla ürün setilecek.

ZUCKERBERG, YENİ GÖZLÜKLERİN META İÇİN BİR ‘iPHONE’ ETKİSİ YARATMASINI İSTİYOR

Meta’ya göre; İlk modeller, büyük ölçüde olacaktır. Tek başına malzeme maliyetinden dolayı mal maliyeti için son fiyat, şirket çatısı uçakları Oculus’un Quest VR gözlüklerinin 299 fiyatına yönelik aşınacak.

Öte yandan; bir Meta’da, Zuckerberg’ün yeni artırılmış yaşlarının yıllarının şirket için bir ‘iPhone’ yaratmasını istemeye işaret etti. Gözlüğün, Meta’yı Google ve Apple gibi teknoloji devlerinin yaşanabilirliği tahmin edilebilir. Şirket CEO’sunun, Facebook’taki gerileme ve platforma yönelik itibarları konusunda ciddi anlamda bir baskı altında olduğu da biliniyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK