Dünyaya bile ürün satıyorlar! “ASELSAN’dan 50 şirket doğdu”

Dünyaya bile ürün satıyorlar! “ASELSAN’dan 50 şirket doğdu”

81
0
PAYLAŞ

Hatta dünyaya ürün satıyorlar! "ASELSAN'dan 50 firma yapıldı.  doğmak"

“Artık ASELSAN’a, şubedeki ve yurt dışındaki diğer firmalara tedarik mi sağlıyorsunuz?” aranan.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Eylül ayının artık “TEKNOFEST ayı” haline geldiğini, yarışmalardaki ilerlemenin, okullarda ve öğrencilerdeki gelişimin görülebildiğini anlattı. Görgün, TEKNOFEST’i şu şekilde değerlendirdi: “İlgiden çok memnunuz. 500 metrekarelik standımızda ve çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir alanda ürünlerimiz var. Yarattığımız karakterler.”

START-UP’LARA İLGİ

Bu yıl Girişimcilik Merkezi’ni bir yenilik olarak standlarına dahil ettiklerini anlatan Haluk Görgün, “Her şeyden önce ASELSAN ile start-up’lar arasındaki iş birliğini yoğunlaştırmak istiyoruz. Start-up’larla, farklı modellerle çok yoğun çalışıyoruz. Sadece start-up’larla değil, ASELSAN’dan çıkan spin-off’lara da değer veriyoruz.

BİR PROJENİZ VAR

Görgün, “Şu ana kadar 50 firma ASELSAN’dan ayrıldı, şirket kurdu ve ASELSAN ile çalıştı. ASELSAN’a proje veren 50 firma, artık ASELSAN ve diğer savunma sanayi firmalarına ürün tedarik ediyor ve yurt dışında müşterileri var. Özellikle yıkıcı. Ürünlerimizi yeni seviyelere taşıyacak konularda teknolojileri, yazılım start-up’larını ve Girişimcilik Merkezi’ni tartışıyoruz.”

GİRİŞİM MERKEZİ AÇILACAK

Görgün, bu yıl Teknopark İstanbul’da 36 bin metrekarelik bir bina inşa ettiklerini ve bunun yarısının girişimcilik faaliyetlerine ayrıldığını belirterek, veren herkesle bu çalışmalara hız vermeyi hedeflediklerini vurguladı.

HA’LARIN GÖZÜYÜZ

Görgün, “Milli İHA’larımızın gözüyüz! Ambargolara karşılık milli fonlarla geliştirip ürettiğimiz ASELSAN CATS sistemi, Baykar İHA’larının üzerinde duruyor” dedi.

FİNANSAL TEKNOLOJİLER VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ YOLUYLA

ASELSAN, yeni finans ve sağlık ürün ve hizmetlerini duyurmaya hazırlanıyor. Görgün, son yıllarda sivil sektördeki toplam cirolarının yüzde 15’i oranında yıllık ciro elde ettiklerini belirterek, “Bu, pandemi ile çok daha yüksek rakamlara ulaşacak. Bu alandaki gelişmeler bunun nasıl olması gerektiğini gösterecektir. “Fintech”, sivil sektördeki çalışmaların bir parçasıdır. Finansal teknolojide iyi haberler olacak. Biz bu işin arkasındayız.”


  • aselsan
  • Haluk Görgün
  • tekno parti
  • Teknopark İstanbul
  • Teknik haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK