Bilim insanları geliştirdi! Twitter paylaşımlarından depresyonu tespit ediyor…

Bilim insanları geliştirdi! Twitter paylaşımlarından depresyonu tespit ediyor…

33
0
PAYLAŞ

Bilim İnsanları, Twitter paylaşımlarından yeni kullanıcılarda yeni yetiştirebilecekleri bir yeni geliştirdiklerini duyurdular. “IEEE Transactions on Affective Computing” dergisinde araştırma çalışmasında, Twitter’da başarı şansının yüzde 90’ı göstermişti. Sosyal bilgilerden, biraz daha geliştirilebilir hale getirilebilir.

Araştırma verileri verileri rızaya göre çizildi. Tahminleri doğru ve yanlış olabileceğine dair şüpheler dikkat çekiyor.

Aksam.com.tr’nin Independent.co.uk’den aktardığı habere göre, yeni; Twitter kullanıcıları profil fotoğrafları, gönderilerdeki içerikler, paylaşım zamanları ve sosyal çevre de içlerinde içinde 38 farklı verilerinin analiz edecek şekilde değerlendiriyor. Geliştirilen içeriğin, sağlıklı Twitter kullanıcılarının Twitter’da önceki gün ve sağlık koşullarına uygun 2 farklı veri tabanıyla eğitildiği belirtiliyor.

TWITTER’DAN TOPLANAN VERİLERİN YÜZDE 80’İ, ALGORİTMAYI EĞİTMEK İÇİN KULLANILDI

Paylaşılanlarla ilgili olarak; bilim insanlarına ait veri kaynaklarında bulunan veriler 80’ini kullanımları için kullanılır. Geride saklanmak durumundayı test etmek üzere saklı tutuldu. Algoritmanın daha önce hiç tamamlanmamış durumda olan malzemeden yeni malzemen, yüzde 89 oranında hayata geçirildi. Bu planın, 10 kullanıcıdan 9’una hediyen de altı çizildi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK