Bilim insanları geliştirdi! Kalbin ne zaman duracağını tahmin ediyor…

Bilim insanları geliştirdi! Kalbin ne zaman duracağını tahmin ediyor…

25
0
PAYLAŞ

Güncel hakkında, onun 5 insandan bahsedeceğinden bahseden bir şey gibi görünüyor. Ama burada kişi, deneyimin ani durma riskine sahip olmayı öğrenen olur. Bu hedefe yönelik bir bilim insanı, yeni bir araçtan kalp şeklindeki riskine yönelik eğitimini öğrenmesini ve buna yönelik herhangi bir çözüm mümkün olabilecek bir teknolojiyi uygulayabilir. Johns Hopkins Üniversitesi araştırmacıları, kalpte yeterli gelebilen ve derin öğrenmeden faydalanan bir yapay zeka geliştirdiklerini duyurdular.

Aksam.com.tr’nin Science Daily’den aktardığı habere göre; Günlük yaşam, kalp atışlarından olan her bir hasta için kişiselleştirilmiş bir gözden geçirme değerlendirmesinden oluşan kapsamlı ağ kullanımlarından. Risk ölçümüyle 10 yıl içinde ani kalpte yaşanıp yaşanabilecek bir modelini hesaplayabilir olabilir, kalp şeklinde yaşanabilecek en olası da yüksekla düşünebilir.

YAPAY ZEKA, HASARLI KALP GÖRÜNTÜLERİYLE EĞİTİLDİ

Paylaşılanlarla ilgili olarak; bilim adamlar, zekayı eğitmek için üniversitenin hastanesinde yer alan kalp görüntülerini kullandılar. Algoritma, izlemenin ışığından itibaren gözle görülemeyen gözden geçirilmiştir. Algoritmanın tahminleri, yapılan her testte doktorların tahminlerinden daha doğru sonuç üretmeyi başardı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK