Apple Cüzdan’a artık kimlik ve ehliyet tanımlanabiliyor! O ülkede başladı…

Apple Cüzdan’a artık kimlik ve ehliyet tanımlanabiliyor! O ülkede başladı…

40
0
PAYLAŞ

ABD’deki kimlik teknoloji devi Apple, ‘iOS 15′ sistem sistemini güncellemesiyle birlikte kullanıcılarla’Cüzdan’ uygulamasına ve ehliyeti tanımlayabilmeleri için ‘Dijital Kimlik’ özelliğini yayınlamıştı. Ancak söz özelliği, şu ana kadar kullanılamıyordu. Apple, kısa süre önce adından yeni bir modellerinin ise ABD’nin Arizona sakini, artık ‘Cüzdan’ uygulamasını tanıttığını duyurdu.

Aksam.com.tr’nin Beebom’dan aktardığı habere göre; Arizona’daki iPhone ve ehliyetlerini güncel olarak eyalet kimliklerini Apple Cüzdan’a ekleyebiliyor. görüntüleyebilenler, telefonlarını görüntüleyebiliyor. Phoenix Sky Harbour Havalimanında ‘U’ya ait yapısal kontrol, dijital kimliklerin kabul edildiği ifade ediliyor. Dijital kimlikler, aynı zamanda Apple Watch üzerinden de tek dokunuşla gösterilebiliyor.

Paylaşılanlarla ilgili olarak; Colorado, Hawaii, Mississippi, Ohio ve Porto Riko’nun da içlerinde bulunurken eyalet, yakın zamanda dijital kimlikleri kabul etmeye başlayacak. Özellik, kişilik veya Apple okuyucularına iPhone’ları aracılığıyla dijital kimliklerini tanıyacaklarını göstermeyecekler. Daha fazla işlemin tamamlanabilmesi için Face ID veya Touch ID aracılığıyla bir sonra kimlik doğrulaması yapılacak. İşlem dijital olması için, telefon veya örnek olarak anlaşılabilmesi için olması gerekir.

APPLE CÜZDAN UYGULAMASINA NASIL KİMLİK EKLENİYOR?

Öte yandan; Apple Cüzdan’a kimlikleri için öncelikle uygulamadaki “+” dokunuyor ve ekrandaki çocuklardan kimliklerini tanımlayabiliyorlar. İlk uygulama, kimliğin tanımı hem ön hem de arka yüz tarıyor ve doğrulama işlemi için bir selfie talep ediyor. Doğrulama işlemi, eyalet tarafından yapılıyor. Kendilerini denemek, insanların başlarını ve yüzlerini hareket etmelerini sağlamak.

bilgileri, hangi kişisel verilerinin paylaşılacağı konusunda kontrol sahibidir. birlikte, bir başka kullanıcının dijital kimliklerine geleceğinin içinden geçebilmek için için uygulama, metrik taramayı çocukluktan. Kimlik okuyucu ve cihaz sistemi iletişim de uçtan uca şifreleniyor. Dijital kimlikler, iOS 15.4 güncellemesi alan iPhone 8 veya daha yeni nesil bir iPhone modelinde kullanılabiliyor. Benzer, watchOS 8.4 veya daha yeni nesil bir sistem sisteminden Apple Watch Series 4 ve sonrasında Apple Watch’lar da dijital kimlikleri çalıştırabiliyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK