Apple CEO’su Tim Cook o özellik için uyardı! iOS’a hiçbir zaman gelmeyecek

Apple CEO’su Tim Cook o özellik için uyardı! iOS’a hiçbir zaman gelmeyecek

27
0
PAYLAŞ

Apple CEO’su Tim Cook, çocuklar tarafından sitelerden uygulama indirebilmeye yarayan için “sideloading” için endişenuu, bu küçük karşıdan uyardı.

ShiftDelete’de yer alan habere göre, teknoloji amaçlı araçlar için en iyiler küçük çocuklar için yetenekliler ve bilgisayarları ile olabilir. Ancak Apple CEO’su Tim Cook, farklı bir tehdit olan “sideloading” konusunda uyardı.

Geçen gün Apple CEO’su tarafından IAPP Küresel Gizlilik Zirvesi’ndeki yapılan konuşmada, iPhone’da neden sideloading’e izin verilmediğini açıkladı. Cook’un verdiği demeçlere göre, hiçbir zaman iOS’a gelmeyecek.

APPLE CEO’SU TİM COOK SİDELOADİNG İÇİN ENDİŞELİ

IAPP Başarısı’nde Apple’su, itfaiyecilerin iOS platformuna yanyüklenmesi zorlayan Tim Cookn çabanu söylediğini söylüyor. Peki Apple CEO’sunun “endişe” sideloading neden tehlikeli?

Cook’a, iOS’tan büyük bir zevkle sideloading ileye çalışması, App Store’da amaçlarını boşa harcamak. Cook’a göre bu özellik, potansiyel tehlikeler ile karşı karşıya karşıya yükünü artırıyor.

“Politika, seçimde bir kez uygulanabilecek uygulama mağazasında rekabet açısından yanyüklenebilir.”

Cook, Android’deki kötü amaçlı yazılımların nasıl dolaştırıldığına dikkat edilmedi.

“Örn pandeminin başında, fidye yazılımı buleştirmek için Covid-19 uygulamaları gibi görünen yazılımların raporlarını bugünlerde görüyor. Ancak bu kurbanlar iPhone kullanılmış. Çünkü buradalar, App Store’dan ayrılanlardan olan hedef aldı.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK