Alman bilim insanları açıkladı! Telefon kullanımını yalnızca 1 saat azaltırsanız ne olur?

Alman bilim insanları açıkladı! Telefon kullanımını yalnızca 1 saat azaltırsanız ne olur?

18
0
PAYLAŞ

Almanya’nın Ruhr Üniversitesi’nde görev alan, akıllı telefonların ruh ve zihin sağlığımızı gözden geçirmek yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışmada yapılan araştırma, telefon gündem 1 saatin incelemesinden daha az endişeli ve daha memnun hale gelenne işaret etti.

Aksam.com.tr’nin DailyMail’den aktardığı habere göre; araştırma, toplam 619 kişiyle karşılaşıldı. Katılımcıların 200’ünün 1 haftalığına, 226’sının telefonunun ekranı 1 saatliğine, 193’ünün telefon uygulamalarını değiştirme istendi. Sonuçlar, teslim edilmeyecek da en iyi çözüm yolu uygulanmak üzere.

OLUMLU ETKİ, TELEFON KULLANIMINI KISITLAYAN KİŞİLERDE DAHA KALICI OLDU

Paylaşılan bilgiler açısından bakıldığında; Google’da arama yapmak, yön, e-postalarını ve havayı kontrol etmek, alışveriş yapmak, haber okumak, film seyretmek ya da sosyal medyada dolaşmak için kullandığını dile getirdi. Araştırmaya yönelik telefon seçimi, olumlu yönde bir gelişme görülmektedir. Ancak bu gelişme, kullanımın 1 saat azaltılmasından daha fazla kullanılmaya başlandı. birlikte değil; Uygulamada indiriman grup üyeleri, deney sona erdikten sonra 4 ay sonra günde 45 dakika daha az ilerlemeye başlar.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK