TEKNOFEST’te son gün… Vatandaşlar akın etti

TEKNOFEST’te son gün… Vatandaşlar akın etti

41
0
PAYLAŞ

TEKNOFEST'te son gün... Vatandaşlar akın etti

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin son gününde vatandaşlar Atatürk Havalimanı’na akın etti. Helikopter ve uçak gösterileri ilgiyle izlendi.

TEKNOFEST Havacılık ve Teknoloji Festivali’nin son gününde vatandaşlar festivale yoğun ilgi gösterdi.

DHA’nın aktardığı habere göre, Atatürk Havalimanı’nda bu yıl 4. kez düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bugün sona eriyor. Birçok etkinliğin gerçekleştiği festivalin son gününde festival alanında büyük bir kalabalık vardı. Festival alanına gelen ziyaretçiler, sergilenen uçak, helikopter ve insansız hava aracı gibi araçları yakından inceleme fırsatı buldu. Helikopter ve uçak gösterilerini ilgiyle izledi.

“ÇOK GÜZEL, ÇOK EĞLENCE”

Ailesiyle birlikte festivale gelen Ahmet Burma, “Çok güzel, çok eğlenceli. Umarım her yıl gerçekleşir. Çocukların teknolojiye ayak uydurması harika bir şey. Bu, bu yılki ilk ziyaretimiz için çok faydalı olacak. Her şey oğlumun ilgisini çekti. Bir saat kuyrukta bekledik. Bugün çok insan var. dedi.

Arkadaşıyla birlikte uzay mühendisliği okuduklarını ve festivale geldiklerini söyleyen Ahseni Koçyiğit, “Uçağın mekaniği çok ilgimi çekti. Ben de bölümümü seviyorum, ilgi doluyum. Umarım daha çok böyle festivaller görebiliriz” dedi.

Bir diğer ziyaretçi ise en çok ilgiyi helikopter yarışmasının çektiğini belirterek, “Bugün herkesi bekliyoruz, son gün. Eğlence ve eğitim açısından çok güzel şeyler var. “dedi. 13 yaşındaki Eylül Karakaya, en çok uçak gösterilerini sevdiğini söyledi.


  • TEKNOFEST
  • Atatürk Havalimanı
  • Havacılık
  • Uzay ve Teknoloji Festivali
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK