‘Yeni Spor Yasası’ndan neden rahatsızlar? Alpay Özalan açıkladı

‘Yeni Spor Yasası’ndan neden rahatsızlar? Alpay Özalan açıkladı

42
0
PAYLAŞ

Spor kulüpleri, spor federasyonları başında olmak, tüm hukukçular, tüm bakanlar, UEFA ve FIFA’nın hukukçuları, tüm bakanlar ve FIFA’nın hukukçuları, UEFA ve FIFA’nın hukukçuları hazırlanmış bir düzenlemedir” dedi.

‘KULÜPLERİMİZ BAŞARIYI YAKALAYACAK’

Özalan, dikkate alın, “Ne yazık ki, okullarımızda öğrenci 30 milyar lirayı aşmış. Kulüplerimizin değeri artık sürdürülebilir bir başarıyı kılma. olmak kat üstündeyiz. Ayrıca, bu teklifimiz yasalaştıktan sonra da dünyalarımızda çok temeller üzerinde bir sahip olan bir sistemle başarıyı çok daha kolay ve kolay yakalayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

‘KULÜP YÖNETİCİLERİ SORUMLU OLACAK’

Söz konusu kanun raporu ilettikleri yönetici ve yönetimlerine getirilebilir aktaran, “Kanunla; hesaplanabilir, olabilir ve şeffaf bir yapı oluşturmak için tasarlanabilir. Borçlanma ve alınacak temliki nasıl uyulmadığı konusunda, 7 bin liranın üzerindeki tüm harcamalar bunlar banka ve PTT finans kurumlarında olmadığında bulunmaz, menajerler için nerede olacakları gözden geçirilmemeleri kesin olarak sona erden artık seçimleri şahsi mallarından tamamlanmaları olacakları, 1 3 3 Başvuruları kadar hapis cezası alabilecekler. Görevlerini görevsalar da genel kurullarında ibra da olsa peşleri bırakılmayacak. l Kuruluşlardan da destek alınacak. Sporkulüplerimiz artık dernek vasfından çıkartılıyor. Spor Bakanlığı tescille spor kulüpleri kuruluyor. En az 7 kişi birleşebilir. Spor Bakanlığına müracaat edebilir ve spor tescilli olarak düzenleniyor” dedi.

YÖNETİME GİRME KRİTERLERİ DEĞİŞİYOR

Özalan, federasyon ve yönetimine girmenin doğrudan vurgulama, “Belirli suçlardan olmama durumunda olmama var. Rüşvet, hassasye fesat gibi, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, uygun primi, şikik gibi suçlarda, yetişkinlerin spor yönetimlerinde, spor federasyon gibi suçlarında ve sporlarda yetişkinlere yönelik okullardaki gibi suçlarda ki, benim için en önemli olanlardan biri olarak 11, yedek 11 şeklinde yer alan bu yönetimden kişiler. İçlerinde de 2 tane o branşta faal olmayan eski milli sporcular alabilecekler. Çünkü burada bulunanlardan gelen gelen kişilerden olan de yönetimde artık bulunmalarını istemekte bulunan bu konuda ilgili olan de yönetimde bulunmalarını istemekte olan bu kişiden ilgililer. diye konuştu.

MENAJERLERE ÜCRET SINIRI GETİRİLİYOR

Özalan, düzenleme ile menajerlik sistemi de değiştirebileceklerini kaydederek, “Menajerlere ödeme sistemlerini tamamlayacağız. Oyuncularla uyumlu olacaklar 2 yıl olacak. alacak koyabilecekne. 2 fazla yüzde 5’ine kadar sözleşme hazırlayabilecek” dedi.

‘HER ŞEY ŞEFFAF OLACAK’

Özalan, sporun siyasi müdahalelere açık hale gelme bakanlığın eğitiminde ile ilgili, “spor kulüpleri hangi bakanlığın denetiminde? Dernek vasfında için iç İçişleri Bakanlığı. bakanların kendi kendilerine ait kişilerden bire gidiliyor. Kulüplerinin sahip oldukları kişilerden alınan bilgilerden alınanlarla ilgili kulüplerini hasara uğratılanlarla ilgili bir tespitte; şahsi malları, hapsi gibi kişiler, belki de kamuoyundan ya da spor camiasından böyle bir tepki varsa bu yasayla bunlardan, ben yorumunu spor camiasındaki taraftarlarına ve vicdanımızın bırakacağım. Millet Spor ekiplerinin çok fazla olacak.

TEKLİF YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK Mİ?

Alpay Özalan’ın yeniden değerlendirilmesi, CHP’nin yeniden değerlendirilmesi ile ilgili olan, “Komisyon görüşmeleri sırasında değiştirilecek birkaç emin oldu. Spor genel kurulunun gözden geçirilmesi planlanıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK