Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

42
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın isyan etti!

Milliyet

Sergen Yalçın, sakatlık ve aşırı yüklenme arasındaki bağlantıda sert çıktı, ?? Geçen sene çifte kupa kazandık, aynı antrenman ve aynı yüktü. Sakatlıkların tek sebebi oyuncuların dinlenememesi mi?? cümleleri kullandı.

Tam 11 başarısızlıkla gittiği Altay’dan deplasmanda Pjanic, Atiba, Oğuzhan ve Salih’i sakatlanarak kaybeden Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın adeta yaşananlara isyan etti. Maçtan sonra menajerler ve yardımcılarıyla durumu değerlendiren teknik siyah beyazlı adamın çarpıcı ifadeler kullandığı belirlendi.

Sergen Yalçın, kadroda art arda kas sakatlıklarına değinerek, “Maalesef çok yorgun oyuncularımızı kadroda dinlendirme fırsatı bulamıyorum. Çünkü onları dinlendirecek oyuncumuz yok. darbeden de yaralandı.Neden ikinci yarıda Pjanic’i oyundan alıyorum?Yaralanmamak için dinlenebiliyor… Ama sonuçta Pjanic bile sakatlandı. Juventus ve Barcelona’nın yoğun maç ritimleriyle karşılaştığını, sakatlandığını öğrendik” dedi.

Siyah-beyazlı koç, Ajax’ın maçındaki takımın sakatlıkları nedeniyle şu anda kesin olmadığını söyledi.

Sergen Yalçın, gol dışında her alanda sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekerek, “Atiba da sakat. Belki maçın başında sakatlıklar olabilir. Takım. Bir sonraki milli tatile kadar bu sıkıntılarımız olacak gibi. Bunu unutmayalım, unutmamalıyız.Buradan daha güçlü çıkacağız.Gelecek bizim için karanlık değil.Sakatlıkların sebebi olarak antrenman ya da yükleme diyorlar.Üçüncü sezonumda böyle bir şey oldu mu? Geçen sene çifte kupa kazandık. Yine aynı antrenman aynı yük oldu. Bir şey diyemiyoruz ama kas sakatlıklarının hepsi oyuncuları dinlendirebilmekten kaynaklanıyor” diye aktardı.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK