Falcao daha az kazanıyor, daha çok atıyor

Falcao daha az kazanıyor, daha çok atıyor

67
0
PAYLAŞ

Radamel Falcao Gerçekleri: Daha Az Para, Daha Fazla Gol

AKŞAM

Galatasaray’da maç başı ortalama 0,5 gol ile oynayan Radamel Falcao, Rayo Vallecano’da çıktığı 2 maçta 2 gol atarak performansını ikiye katladı. Ancak geliri 5’te 1 düştü. Kolombiyalı yıldız 1,2 milyon euro’ya oynuyor.

İspanyol basını, Galatasaray’dan yılda 5,9 milyon dolar kazanan ve ayrıldığında 3 milyon euro’ya dokunan Falcao’nun maaşını açıkladı.

El Mundo haberine göre, Kolombiyalı forvet, yeni takımı Rayo Vallecano sayesinde yılda 1,2 milyon euro kazanacak. Ayrıca takımı ligde tutamaz ve hedeflediği kadar gol atamazsa bu ücretler daha da düşecek. Bu parayı sözleşmede alabilmek için “Takım ligde kalırsa” maddesi var. Gol bonusları da var. İspanyol basını, Falcao’nun sözleşmesinin sona ermesinden 1 yıl önce Galatasaray’dan hem özgürlük hem de tazminat aldığını da hatırlattı.

Radamel Falcao’nun mayo satışları patladı

VARLIĞI BİZİ TERCİH EDİYOR

Galatasaray’da geçirdiği süre boyunca 40 maçta sadece 20 gol atan ve maç başına 0,5 gol ortalamasıyla oynayan Falcao, İspanya’da daha az paraya daha çok çalışmaya başladı. 35 yaşındaki forvet, Vallecano formasıyla çıktığı 2 maçta 2 gol kaydetti. Galatasaray adına 123.4 dakikada gol bulmayı başaran Falcao, 33 dakikada sadece iki maçta görev almasına rağmen yeni takımında 2 gol kaydetti. İspanyol takımının Kolombiyalı kalecisi Ivan Mauricio Arboleda, “Radamel Falcao’nun gelişi hepimiz için bir özgüven artışı oldu. Herkes ona saygı duyuyor ve sahadaki varlığı bizi rahatlatıyor.” dedi.

“Mustafa Muhammed’e hiçbir şey teklif etmediler”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK