'En şanssız dönemimi yaşadım'

'En şanssız dönemimi yaşadım'

60
0
PAYLAŞ

Aykut Kocaman: En şanssız dönemimi burada geçirdim

Süper Lig’in 7. haftasında Çaykur Rizespor’u 3-0 mağlup eden Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futboldaki sıkıntıların bu maçla sona ermesini umduğunu söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kocaman, bir ara maçı yaptıklarını söyledi.

Maçın sonucunun kendisi ve kulüp için önemli olduğunu vurgulayan Kocaman, şunları söyledi: “Göreve geldikten sonra kişisel kariyerimin en talihsiz dönemini yaşadım. Zor zamanlarımızda enerjisi yüksek bir takımla karşı karşıya gelecektik. Maçın başında en büyük endişemiz “Dönerler” idi. O enerji verimli hücum oyuncuları ile gollere dönüştü. Rizespor önden baskıyla başladı. Net pozisyon verdik. İşte o zaman futbol şansımız döndü. Söylenmesi gerekiyor.” cümleleri kullandı.

Uyguladıkları baskı ile mevzi bulduklarını anlatan Kocaman, şunları kaydetti:

İlk yarının ortasından sonuna kadar ikinci golü arıyorduk. İkinci yarının başında Rize baskıyı devam ettirmek istedi. Maçın başlarında bir golün ardından artık oyunun tüm kontrolü bizde ve aradaki farkı artırma şansımız var. Son olarak, umarım bu futbol talihsizliğimizin sona erdiği maç olur. Geçen haftaki maçtan sonra kişisel olarak hiçbir şey olmazsa, benim ve kulübün işleri tersine çevirmesi için daha derin düşünmenin zamanı geldi. Bu kulüp bu tür durumları sağduyu ile aşmış bir kulüp. Bu süre boyunca her zaman yardımcı oldu, ancak bir şey olmasaydı, yansıma çok doğal bir süreç olurdu.

Medipol Başakşehir’den yaşam belirtileri! 3-0

Hamza Hamzaoğlu: Bu takımı güçlendireceğiz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK