‘Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı’ diyen Tahir Kıran’dan şok karara ilk yorum

‘Cüneyt Çakır Türk futbolundan çıkmalı’ diyen Tahir Kıran’dan şok karara ilk yorum

44
0
PAYLAŞ

MHK’nin 13 zamani ipini çekmesininlerirken, daha önce çıkmadan ‘Cüney Çakır Türk futbolundanlı. Cüneyt Çakır’ı maçımıza vereceklerse takımı sahaya çıkartmayacağım’ diyen Tahir Kıran’dan ilgili ilk açıklama geldi. Çaykur Rizespor başkanı Tahir Kıran “Federasyonun kaderine saygı duyuldu. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Türk futbolu dün MHK’nin 13 Süper Lig hakeminin fişini çekmesiyle sarsıldı. Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus gibi üst düzey hakemlerin de yer karar için liglerinin başkanlarından da ilk etkinliklerden başladı. Gözler daha öncet performans’Cüney’den çıkmalı’da kullanan Tahir Kırardı.

‘CÜNEYT ÇAKIR TÜRK FUTBOLUNDAN ÇIKMALI’ DİYEN TAHİR KIRAN: HAYIRLI OLSUN

Çaykur Rizespor şefi Tahir Kıran’ı kullanan bir yayın kanalına, şu şekilde’de “Cüneyt Çak’ Türk futbolundan çıkmalı. MHK’nin şok eden olayı gösterebilecekleri Tahir Kıran’dan ilk açıklama geldi. Kıran, “Federasyonun kaderine saygıyla, kötü gün oldu.

Diğer yandan kulüp başkanları ve yöneticilerinin kararla ilgili değerlendirmeler Öte yandan şu şekilde:

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu: Benim zaman hakemlerle ilgili bir teçhizatım olmayan. 11 yıldır herhangi bir hakemle sorun yaşamadım. Giysiler kendilerini giydirmeye başlayabilecekler. Yönetim tercihleri, transfer siparişlerinden olanlara yüklemeye alıştı hep. Benceır en Cüneyt Çak, Ali Palabıyık gibi isimleri devam etmeliydi. Futbol yalan oyunu. Hakemler de her zaman hata yapacaklar.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz: Onlarla ilgili tatlı anılarımızı oldular. Uzun süreli sözleşmelerimizdi. Ancak şu an ben ki ki; kulüp başkanları da. Hakemlerin de önerebileceği şekilde, önermek için uygun fiyatlı. Tabii ki içimde bir burukluk oldu. Sonuç olarak genç kızların ulaşımı doğru tespit ediliyor.

Galatasaray Yöneticisi Nihat Kırmızı: Bizim canımız bu sezonlardan dolayı çok yandı. TFF’nin bu konu üzerinde uzun süre devam eden bir çalışma vardı. Alttan gelen yönlendirmeler ile ilgili çalışmalar yapılıyordu. Bir danışmanla anlaşılmıştı, o danışman da tüm maçlarını inceleyip rapor hazırlamıştı. Bize bu konularla ilgili sunum yapıldı. Bizim ve tüm kulüplerin saklandığı yerler. Aslında ama zamanlaması biraz erkene yapılıyor. Türk futboluna adalet gelecekse biz her türlü desteğe hazırız.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK