Anadolu Efes fırtınası! Avrupa bunu konuşuyor

Anadolu Efes fırtınası! Avrupa bunu konuşuyor

28
0
PAYLAŞ

sporx

Anadolu Efes Avrupa’ya damgasını vurdu. Lacivert-beyazlılar bu sezonda destek ile zirveye oturdu. Anadolu Efes’i yalnız olmayan taraftarları ve basketbolseverler, THY EuroLeagu’de basketbol devini Avrupa’nın zirvesine oturttu.

Anadolu Efes stat doluluğu ile Avrupa’nın zirvesine yerleşti. Hem taraftarları hem de basketbolseverler lacivert-beyazlıların THY EuroLeague play-off maçlarına da büyük ilgi gösterdi.

ANADOLU EFES MAÇLARI KAPALI GİŞE

Sporx’in haberine göre, Anadolu Efes’in Sinan Erdem Spor’daki ilk maça gün, saat, kampanya dahilinde ilgi gösterilmeyen ve 15 kişilik binin üzerindeki dakikalar içinde tüketti. Biletler tükendikten sonra Anadolu Efes’in rakibinin AX Armani Exchange Milan olduğu belli oldu.

Serinin 4. maçın uzayacağının belli olmasından sonra gelen şekillerdeki biletler içerisinden satın alındı. Basketbolseverlerin büyük salonlarından, Avrupa’nın en büyük salonlarından biri olan Sinan Erdem Spor Salonu’nun kapasitesi de yetmedi.

AÇIK ARA ZİRVENİN SAHİBİ OLDU!

Bu iki sezon Milan maçıyla birlikte toplam 10. kez ‘kapalı gişe’ye ulaşan Anadolu Efes, seyirci ortalamasını ise bu iki maçla birlikte 10.503 olan sezonunu ortalama da 10.976’ya yükseltecek.

Anadolu Efes’ın performansı, normal ortalama 5.3 olaran THY EuroLeague’de açık ara zirvenin sahibi olmayı başardı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK