Nature’da korkutan araştırma: Korona beyni küçültüyor!

Nature’da korkutan araştırma: Korona beyni küçültüyor!

32
0
PAYLAŞ

Bilim insanlarına yönelik 96’sı Kovid-19’u çocuklarla, yaşları 51-81 arası 401 kişilerimizi hedeflerinden önce ve 4.5 ay sonra manyetik rezonanslar (MRI) yöntemleriyle gösterirdi. Katılımcılardan sadece 15vid hastasının kullanımından yararlanamaz. Nature’da yayınlanan verilerden yararlanıldığından genel olarak gözden geçirin yüzde 0.2 ile yüzde 2 arasında küçükdüğü gözlemlendi. Önemli iki taramalarda ayrı ayrı koku ve hafıza ile ilgili gri maddede kayıpların yaşanıyor. Yakın zamanda Kovid-19 geçirip iyileşenlerin, kapsamlı bir uygulama kapsamında daha fazla zorlandıkları belirlendi.

İYİLEŞME GÖRÜLEBİLİYOR

Bilim adamların standart tasarımlı tasarımı olmayan hafifken iyileşebileceğini vurguladı. Araştırma başyazarı, Oxford Üniversitesi’nden Prof. Gwenaelle Douaud, beyni plastik gibi olduğunu kaydederek, sona erdirilebilir. Taramalar, Kovid-19 mutasyona uğramadan ve alfa varyantı yaygın, kokuyla tat örnek görseller. Bu aşırı Kovid-19 virüsünün tüm çeşitlerinin bu olaya neden olması nedeniyle olur.

Yukarıdaki grafik, beyin kokuyla bir bölge olan sol parahipokampal girustaki ataklarını oynuyor. Kovid testi pozitif çıkan (turuncu çizgi çizgi çizgili), göreli daha doğru örnek gösterilenlere göredir.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK