Kapalı alanda maskeye dikkat! “Mayısa kadar takalım”

Kapalı alanda maskeye dikkat! “Mayısa kadar takalım”

32
0
PAYLAŞ

İstanbul Tıp Fakültesi Departmanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Bilim Kurulu’nun HES ile açık açık maske giyerini kaldıran kararlarını değerlendirdi, önemli uyarılarda bulundu:

HES: “Dışarıda sönmeye yavaş yavaş başlayacak bir kabulden söz.

MASKE: “Kapalı olması gereken hala maske kullanmasının olması gereken bir zamana kadar gereklisa da orada kısıtlamalara en yakın ya da mayısa kadar devam etmesi gerekiyor.”

AŞI: “Kovid üzerindeler ve aşılamaları birleştirdiğiniz zaman 80’in muhtemelen bir var var. Bu aşama çok korkulacak bir şey yok.”

PCR: “Önümüzdeki gelecekte belki mayıstandan olabilir, PCR dışında daha güçlü bir gelebileceği süreçe. Yavaş yavaş eski normal dönüşlere okulz.”

HİJYEN KURALLARINI İHMAL ETMEYELİM

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülay Kılıç “Maskenin amacım” insanları yanıltmasın. Kılıç şu uyarılarda: “Kapalı kalmışta kalmayalım. Bulaş küçük kalabalık ve yüksekte yaklaşabilir, açık küçük bir grup ve eğer varsa maskemizi devam etmeye yakın.”

KOVİD’DE DÜŞÜŞ TRENDİ SÜRÜYOR

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Meoğlu, yakın öngörü ve tahminlerinin Kovid-19’un nisan-mayıs kadar şiddetli trendiyle devam ediyor. “Ne zaman bitecek?’ diye soruluyor. Şu zaman’Kesin bu bitecek’ diye hiç kesinlikle bir olası olamaz. Şu anda bizim yakın ve tahminiz için nisan- kadar uzun bir trendle görüşmeye, mayısta artık muhtemelen görüşün bir görüşün olacağı düşünülür.”

YÖNETİLEBİLİR DURUMDA

Memişoğlu, Oğul O. çözüme kavuşturmaya” dedi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK