Rekabet Kurumu’ndan beyaz eşya ve elektronikte lider 6 markaya soruşturma

Rekabet Kurumu’ndan beyaz eşya ve elektronikte lider 6 markaya soruşturma

64
0
PAYLAŞ

Fransız Rekabet Kurumu'ndan 6 büyük beyaz ve elektronik ürün markasının araştırması

Rekabet Kurumu, aralarında Arçelik, Samsung ve LG gibi önde gelen beyaz eşya ve elektronik markalarının da bulunduğu 6 kurum hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Ürünleri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre Arçelik Pazarlama AŞ, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret AŞ ve bu şirketlerin distribütörleri tarafından, yetkili satıcılara internet satışının yasaklanması veya yeniden satış fiyatlarının sabitlenmesi suretiyle, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. ihlal edildi.

Ön araştırma sırasında elde edilen bilgi, belge ve sonuçları müzakere eden Komisyon, sonuçları ciddi ve yeterli görmüş ve Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Güneş. AŞ ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açmaya karar verdi.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, haklarında soruşturma açılan şirket veya şirket birliklerinin kanunu ihlal ettiği, kanun kapsamında cezai yaptırıma uğradığı veya cezai yaptırıma tabi tutulacağı şeklinde yorumlanmamalıdır.


  • Ev aletleri
  • rekabet komitesi
  • soruşturma
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK