PKK’yı ‘sıra kimde’ korkusu sardı! Örgüt çöküşte

PKK’yı ‘sıra kimde’ korkusu sardı! Örgüt çöküşte

60
0
PAYLAŞ

Pençe operasyonlarıyla sınırda mahsur kalan PKK terör örgütü, Irak Kürt bölgesel yönetimi ile çatışmaya başladı. Örgütün büyük ismi korumaları tarafından etkisiz hale getirildi

Kuzey Irak’ta Mehmetçik’in baskısıyla başını kaldıramayan PKK, Irak Kürt bölgesel yönetimi ile çatışmaya başladı.

Sabah’ın haberine göre Peşmerge’nin sınırda karakol ve askeri üs kurması, Türk Silahlı Kuvvetleri ile anlık istihbarat paylaşımı ve keşif, dinleme ve gözetleme faaliyetleri yürütmesi teröristleri çıkmaza soktu. Eylem alanı daralmakta olan teröristler, terör örgütünün Avrupa’daki diplomatik yönünü sağlayan KCK yöneticilerini IKBY ile arabulucu rolü oynamak için harekete geçirmeye çalışsalar da başarılı olamadılar.

PEŞMERGA SALDIRI YAPILDI

Geçen ay, PKK’lı teröristler, Roj ve Zaravani olarak bilinen KBY Peşmerge özel kuvvetlerine mayın saldırıları düzenlemeye başladı. 10 milyon kızılderili kategorisinde aranan sözde Hakurk yetkilisi “Birdal Burhanlı” ve Murat Kalko’nun peş peşe hava operasyonlarında öldürülmesinin ardından, Hakurk’tan bu kez terör örgütü sorumlu tutuldu ve sözde örgüt üyesi bu kez suçlandı. HPG Askeri Meclisi, Erdal Aslan, Kandil. Terörist Aslan’ın iki korumasıyla birlikte karada Hakurk Vadisi’ne doğru yola çıktığı, örgütle bağlantısının kesildiği ve akıbetinin bilinmediği kaydedildi. Teröristlerin KBY özel kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilebileceği değerlendirilirken, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan, “PDK güçleri komutanımızı rehin aldı veya öldürdü, akıbetini bilemedik. “

10 şehidin katiliydi

Terörist Erdal Aslan, 2010 yılında gönderildiği ve 8 yıl kaldığı Bitlis kırsalının Güroymak ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında bir mayının uzaktan kumandalı patlaması sonucu 5’i polis 8 vatandaşı hayatını kaybetti. Bitlis’in Tatvan ilçesinde, 75 yaşındaki İl Genel Meclisi Üyesi Tello Uçak emekli gemi kaptanı MHP’nin evinin önünde öldürüldüğü hain saldırıyı Aslan bizzat planlamıştı. Tatvan ile Hizan arasındaki Güzeldere bölgesinde güvenlik görevlisi Nihat Çaprak’ın işkence gördüğü, kurşunlandığı ve elektrik direğine asıldığı olayı terörist bizzat işlemişti.

6 NÖTREŞTİRİLMİŞ PKK/YPG TERÖRİSTİ

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığı yaptığı belirlenen 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Terör örgütü PKK/YPG’nin bir saldırı girişimi daha başarısızlıkla sonuçlandı. Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK/YPG’li terörist, kahraman komandolarımızın müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.” ifadesi kullanıldı.


  • PKKda Panik
  • PKK’nın asıl adı, son durumu
  • Kuzey Irak PKK
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK