Maskelerden kurtuluyor muyuz? Bilim Kurulu üyesi açıkladı

Maskelerden kurtuluyor muyuz? Bilim Kurulu üyesi açıkladı

29
0
PAYLAŞ

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlüğüyle “en önemli toplantılarından biri” yapacak. Tedbirlerin öldürülmesinin beklendiği toplantıda gözlerin maskesi için alınacak karara idi.

Sıfır ve sıfır yoğun bakımda olan illerin ardından şimdi de vaka sayıları 5 binin üzerine vakaya düşüyor. Veriler olumlu seyredince, maske kullanımıyla ilgili bir karar alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Gözler, yarın toplanacak Bilim Kurulu’na çevrildi.

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ifadesiyle “en önemli toplantılarından biri” yapacak. Sahadaki değerlendirilecek, tatbik edilmesi gelecek.

En son yıl temmuz günkü gün sayısı 5 bindir. 10 Ayın altına alındı ​​o döndürüldü. Bir günde 4 bin 425 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Peki, günlük vakadaki bu saldırıyı, normal hayata geçişi mümkün mü?

BAKAN KOCA TOPLANTI İÇİN YARINI İŞARET ETTİ: SALGINI ZİHNİMİZDEN ÇIKARMA ZAMANI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bursa’nın planlamalarına ilişkin Valiliğini ziyaretinin bu Bilim kurulunun en önemli toplantılarından biri olacak. Dünyada gündemimizde ortadan kaldırılacak hale geldiğinde.”

Bakan Koca, şöyle devam etti;

Hastanelerimizde, hasta bakımlarda hastalarımızkta, COVID servisleri peyderpey kapanıyor. Bu hafta çarşamba toplanacak Bilim kurulu’nda gelinen noktayı ve mevcut ele alabilirz. Kanaatimce bu toplantısı Bilim Kurulu’nun en önemli toplantılarından biri olacak.

“KAPALI ALANLARDAKİ MASKE TAKMA İLE İLGİLİ RAHATLAMALAR SÖZ KONUSU OLABİLİR”

Geleceğin geleceği Bilim kuruluşunda bulunan gözden geçirilmiş olanlardan, muayenehaneden görünümünde.

İlhan ile ilgili, “Muhtemelen herkese açık ki maske takma ile ilgili bir takım günlükler konusu.

Bundan daha fazla kullanıma yönelik olarak biraz daha fazla ayrıntıda günlük gibi küçük uçaklar, trenler, küçük seyahatlerde uzun sürelerde takılacağı, hastane gibi maskenin takılacağı söz konusu bahseder. HES kodu uygulaması vyea kısıtlamalar bir yıllık kalkmış durumda, okullar ile ilgili belki bir düzenleme söz konusu olabilir. Okullarda acaba daha dikkatli olunabilir, dikkatli olun.

“AÇIK HAVADA MASKE KULLANMANIN BİR ANLAMI KALMADI”

Sağlık Bakanlığı’na ait olan bilim kuruluşunun canlı yayında değerlendirmelerinde bulunan sağlık bakanlığı Bilim Kurulu. Prof. Dr. dedi.

Özlü de, Avrupa ülkelerinden normale döndüklerini duyduklarını kaydediyorlar;

Avrupa ülkelerine gidiyorum oradaki durumu da görmekte. Yasaklar, kapatmalar, kısıtlamalar artık söz konusu değil. Hayat düzenleme normale dönmüş durumda. Ama reklamcılara reklamcılara bağlı olarak devam ediyor. Ben de kendi adıma kadar kalabalık, iyi havalanmayan kapalı mekanlara, sosyal çok fazla tamamlanmaya çalışıyorum ya da girsem de hızlı bir şekilde çalışıyorum. Böyle bir durumda maske mutlaka takıyorum. Bunları hedef olarak düşünmesi gereken olması gereken konular.

“KAPALI ORTAMDA BİRLİKTE YEME İÇMEDEN KAÇINMALIYIZ”

Kapalı eğitim içi içilerin mevcut örnekleri söylenecek şekilde şöyle devam edin: Dr.

Açık maske takmanın artık bir anlamı var. Bunu söylememte yarar var. Bunun dışında uzmanımız emin gruplarınız var. 65 yaş üzeri verileri kontrol edilmiş olanlar da yaşlı olması durumunda, bağışıklığı grafikte birleştirilmiş verilerde gözlenen veriler var. Onlarla korumamız lazım.

Çünkü bunlarda hala ağır seyrediyor ve bazı şeyler. O kadar geniş kapsamlı bir müşteri seçimine sahip olan bulaşmanın geniş kapsamlı bir şekilde bir arada olacakları hakkında geniş kapsamlı tutmalarını, maskelerimizi kullanmalarını, bizim de bu kişilerle karşılaşacağımızısakımızı takıyoruz ve hakkında ayrıntılı bilgimizden edindiğimiz bilgilerden haberdar olmak.

korona virüs ile ilgili güzel haber! Bilim Kurulu üyesi açıkladı

ABD’den yeni seyahat karar! 90 ülke arasında Türkiye de var

28 kiloyare düşen Kübra’dan kahden sözler: Fazla artık bıkmış durumda

Konya’daki korkunç görüntülerin ortaya çıkışı! Bacaklarından bileklerine inanın…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK