Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

137
0
PAYLAŞ

Songül Karlı'nın kendisini dolandırdığı iddia edilen eski eşi Metin Yüncü hakkında şikayette bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren Songül Karlı, aralarında Metin Yüncü’nün de bulunduğu 3 sanığın hakkında 10 yıla kadar hapis cezasıyla suç duyurusunda bulundu.

Sanatçı Songül Karlı’nın geçen yıl eski eşi Metin Yüncü ve bağlantılı iki kişi hakkında kendisini milyonlarca lira dolandırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili soruşturma sonuçlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Karlı’nın “şikayetçi” listesinde yer alırken, 16 Aralık’ta organize suçla mücadele Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından tutuklanan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T. , 2020 ve adli makamlarca serbest bırakılanlar “şüpheli” olarak sıralandı.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianameye göre sanıkların her biri “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

İddianameyi kabul eden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın Ocak 2022’de yapılmasına karar vererek, tutuklu sanıklar ile davacı Karlı’ya tebligat gönderdi.

“Evliliğimiz sırasında kasadan 1,5 milyon lira verdim”

Karlı’nın soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifade iddianamede ayrıntılı olarak yer aldı.

Sonuç olarak, Songül Karlı, Metin Yüncü ile 2010 yılında Etiler’de samimi bir ortamda tanıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Metin kendini zengin bir iş adamı ve MİT mensubu olarak tanıttı. Devletin büyükleriyle bağlantıları olduğunu söyledi. Benim nazarımda saygınlık kazandı. Bir süre sonra milli emlak adında bir işe başlayacağını söyledi. Sultanbeyli’deki 27.000 m2 arsamı bu iş için ipotek etmek istedi.Sadece beş günlüğüne.İpotek olacağını söyledi.Bu arsanın değeri 27 milyon lira.İlk başta kabul etmedim. Ortak olarak tanıdığımız Barbaros A., beni ulusal gayrimenkul adlı büroda çalışan biriyle görüştürdü, Metin’in dediği gibi bilgiyi doğruladı, sonra Metin’e noterde vekalet verdim, yapmadım. okuduk sonra Metin’le evlendik.Bir süre sonra biri beni aradı ve arazimi Sultanbeyli’den aldığını söyledi Metin’in akrabası Sezai T. arazimi sattı. alan uzmanlığının değerini bilene satmayın.

Metin Yüncü’nün uzun süre oyalandığını ifade eden Karlı, bir süre sonra Yüncü, “Sezai araziyi satıp Bulgaristan’a kaçtı. Sorunu MİT Recep’in kardeşiyle Konya’da çözeceğiz” dedi. dedi dedi.

Karlı, polise şikayette bulunmak istedi ancak Yuncu, “MİT’ten büyük devlet var mı? Bunu söyleyerek kendisini engellediğini ifade ederek, devletin büyüklerine hediye alacağını ve kendisine parça parça satın alan Yüncü’ye evlilikleri sırasında kasadan 1.5 milyon lira verdiğini söyledi.

“Benden aldığı parayla eski eşine ev aldı”

Yüncü’nün sattığı jip için kendisine ödeme yapmadığını ifade eden Karlı, “Kendine lüks bir spor araba aldı. Bunun üzerine benim arabamdan da parayı aldı. Spor araba borcunun bir kısmını senetle yaptı. Bayiler bana faturaları getirdiler kefil oldular iki senet için 12.000 euro ödedim 3-4 ay sonra Metin spor arabayı bayiye iade ettiğini söyledi ama faturalar yoktu. Kanal haciz belgesi aldı. Sosyal ağlarda takip ettiğim mağaza sayfalarına da haciz belgesi gönderdiler. “Çalıştığım her yere haciz gönderdiler. 35.000 dolar, 25.000 avro ödedim. artık hatırlamadığım miktar. Evime el konuldu, tüm eşyalarıma el konuldu.” cümleleri kullandı.

Songül Karlı, iddianamedeki ifadesinin ardından, Metin Yüncü 2017 yılında 2 aylığına kaybolunca boşanma davası açıp ayrıldıklarını söyledi ve şu bilgileri paylaştı:

“Boşandıktan bir ay sonra birisi sosyal medyada Yüncü’nün beni dolandırdığını yazdı. Daha sonra bu kişiyle telefonda görüştük. Yüncü’nün aslında hiç parası yok, o da boşandı. Ailesi ile anlaşarak eşinden ayrıldı. , ailesinin bilgisi dahilinde ve bir yıl sonra eşine döneceğini öğrendim. Metin’in eşi ve eşiyle lüks içinde yaşadığını, tatile gittiklerini vaat ettiğini öğrendim. Dolandırıldığımı anladı.Aslında Metin benden aldığı parayla eski karısına ev aldı.Boşandıktan sonra kendi kimliğini kullanarak bizi tekrar evlendirmekle tehdit etti, kulis yaptı.


  • metin yün
  • karlı songul
  • Durum
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK