Didem Soydan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi kendini savundu

Didem Soydan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi kendini savundu

114
0
PAYLAŞ

Sosyal ağlarda Didem Soydan'a hakaret ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi kendini savundu

Sosyal medyada Didem Soydan’a hakaret içeren mesajlar gönderdiği iddia edilen üniversite öğrencisi Kenan Doğukan A., hakim karşısına çıktı. Kenan Doğukan A. kendini savunurken, “Twit’lerin atıldığı sırada okuldaydım, sınava giriyordum. Telefonlar sınav girişlerinde toplanır. Bu nedenlerle sınava girerken paylaşmam mümkün değil. Bu mesajları kimin, nasıl yaptığını bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. “

Sosyal medyadan mesaj atarak Didem Soydan’a hakaret ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Kenan Doğukan A.’nın (23) 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. “Bu mesajları kimin ve nasıl yaptığını bilmiyorum. Suçlamaları nasıl kabul edeceğimi bilmiyorum” dedi.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya sanık Kenan Doğukan A. ve davacı Didem Soydan’ın avukatı Türkan Bayraktaroğlu katıldı. Özel bir üniversitede okuduğunu söyleyen sanık Kenan Doğukan A., savunmasında, “Üniversite öğrencisiyim ve davaya konu olan Twitter hesabı bana aittir. Ancak bu tweetleri ben yayınlamadım. Tweetler yayınlandığında incelemedeydim. Sınavlara girerken telefonlar toplanır. Bu sebeplerden dolayı sınav saatinde paylaşım yapmam mümkün değildir. “Bu mesajları kimin, nasıl yaptığını bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

OKULDA SINAV SAAT ARALIKLARI İSTENİLECEKTİR

Didem Soydan’ın avukatı Türkan Bayraktaroğlu, sanıkların cezalandırılmasını talep ettiklerini söyledi. Sanığın savunmasını dikkate alan mahkeme, sanık Kenan Doğukan A.’nın 23 Ocak 2020’de muayeneye gelip gelmediği, muayeneyi geçip geçmediği, sınav aralıkları ve telefonun kapatılıp kapatılmadığı hakkında bilgi istedi. öğrencilerden toplanmıştır. giriş sınavları sırasında. Mahkeme, duruşmayı erteledi.

ŞARJ ETMEK

İstanbul Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zanlı Kenan Doğukan A.’nın 23 Ocak 2020’de sosyal medya sitesi Twitter’da model Didem Soydan’a hakaret mesajı gönderdiği iddia ediliyor. İddianamede zanlı Kenan Doğukan A.’ya hapis cezası verildi. “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası.


  • didem soy
  • sosyal medya
  • dergi
  • hakim
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK