Listeye bir çizik daha! Kırmızı bültenle aranan terörist öldürüldü

Listeye bir çizik daha! Kırmızı bültenle aranan terörist öldürüldü

23
0
PAYLAŞ

Listede bir çizik daha!  Kırmızı bültenle aranan terörist öldürüldü

Eren’in operasyonları kapsamında 21 Ekim’de kırmızı bültenle aranan ve gri listede bulunan Veysel Akkuş adlı terörist öldürüldü.

İçişleri Bakanlığı, Siirt’in Eruh ilçesinde 21 Ekim’de Eren operasyonları kapsamında etkisiz hale getirilen 4 PKK’lıdan birinin, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Herdem Amed kodunun adını taşıyan Veysel Akkuş olduğunun belirlendiğini bildirdi. .

AA haberine göre, Bakanlıktan yapılan açıklamada, Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nın Eren-13 operasyonları kapsamında 21 Ekim 2021’de Eruh ilçesi kırsalında teröristlere yönelik operasyon düzenlediği belirtildi. .

Jandarma ve jandarma komando özel harekat birimleri tarafından İHA/SİHA jandarma ve hava kuvvetleri desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda, 4 teröristin silahlarıyla etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, aranan teröristler listesinde 500.000 liraya varan fiyatla gri kategoride yer alan ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan “Herdem Amed” kod adlı Veysel Akkuş olduğu belirtildi. .

Açıklamada, Veysel Akkuş’un 2004 yılından bu yana terör örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği ve yurt içi ve yurt dışında birçok alanda sözde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği belirtilirken, teröristin çok sayıda terör saldırısının sorumlusu olduğu ilan edildi. son yıllarda Diyarbakır ve Erzurum’da gerçekleşen


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK