X
8 okunma

Kur'an kursları açıldı

ABONE OL
Eylül 19, 2023 06:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Kur’an kursları 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı dün başladı. Yeni eğitim döneminin açılış programı bu yıl Muğla’da yapıldı. ÇAĞRIMIZA İCABET EDECEKLERProgramda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni eğitim öğretim yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. Ülkenin her ili, ilçesi, beldesi ve köyünde bütün hazırlıkların tamamlandığını, “Bismillah” diyerek Kur’an kurslarının açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Erbaş, “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı, 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında 11 Eylül’de, diğer programlar ise 18 Eylül itibarıyla başlamış bulunuyor. Bu vesileyle milletimizin yediden yetmişe her bir ferdini Kur’an öğrenmeye davet ediyorum. İnanıyorum ki necip milletimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da davetimize kulak verecek, çağrımıza icabet edecektir” diye konuştu.Depremin izlerini silmek için çalıştıkSalgının ardından ve 6 Şubat depremlerinden sonra Kur’an eğitimine hiç ara vermediklerini anlatan Erbaş, “Esasen çadırlarda ve konteynerlerde sadece Kur’an ve dini bilgiler eğitimi vermedik. Özellikle deprem felaketinin 4-6 yaş kurslarımızdaki çocuklarımızda meydana getirdiği izleri silebilmek için onlara ve ailelerine rehberlik ve manevi danışmanlık hizmetleri sunduk. Hem çocuklarımızın hem de ailelerinin acılarını dindirmek ve yaralarını sarmak için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.Ali Erbaş resmen duyurdu: Hac ön kayıtları başlıyorDiyanet İşleri Başkanlığı 2024 yılı Hac Organizasyonu kapsamında ön kayıtlar 13 Eylül’de başlayacak. Kararı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş duyurdu.Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Deprem bölgesinde manevi danışmanlık hizmetleri sundukMuğla ‘da Kuran kursları açılış programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çadırlarda ve konteynerlerde sadece Kuran ile dini bilgiler eğitimi vermediklerini belirterek, "Deprem felaketinin 4-6 yaş kurslarımızdaki çocuklarımızda meydana getirdiği izleri silebilmek için onlara ve ailelerine rehberlik ve manevi danışmanlık hizmetleri sunduk" dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi Antalya Müzik Stüdyosu