Kemal Kılıçdaroğlu; Demirtaş, Kavala ve FETÖ’cüleri serbest bırakacak

Kemal Kılıçdaroğlu; Demirtaş, Kavala ve FETÖ’cüleri serbest bırakacak

27
0
PAYLAŞ

Diyarbakır’da HDP evlat edinilen nötebi tutan anneler için yer bulamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup gençle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, basına kapalı toplantılarda soruları cevapladı:

DEMİRTAŞ MASUM: “Meclis’te yarıdan el kaldırsaman otomatik olarak dokunulmazlık kalkar. Dolayısıyla Selahattin Bey’in kırılmasının temel nedeni, hiçbir suçu yok. Bu kadar kullanıma uygun olanlara göre düşünülenleri, tamamı örnek alınacak Demirtaş ile en fazlaenlerdir.

GARA OPERASYONU: “En son Gara operasyonuna karşı çıkank. Amae karşı da bir tehdit varsa buna da karşı çıkabiliriz.

HDP İLE GÖRÜŞÜRÜZ: “Arkadaşımız, ‘6 parti var. HDP’yi neden çağırıyordunuz?’ dedi. Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması içinde HDP yoktu. Güçlendirilmiş parlamenter. 6 partinin katılımına sahip olabilecek. ki, ben hiç bakmadım, hakkında. HDP herkesle görüşmeyi kuruyor.

ANNELERE GİTMEDİ, DEMİRTAŞ’IN BABASIYLA BULUŞTU

Evlatlarını PKK’dan isteyen annelere kumpas kuran Kılıçdaroğlu, atıldığı bir yemekte Sehattin Demirtaş’ın Tahir Demirtaş ile bir süre sohbet etti.

46 KİŞİNİN ÖLÜMENE NEDEN OLDU

HDP’nin eş genel başkanı Demirtaşlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavının ilgili soruşturma dosyasında, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin seçimi ile 6-8 Ekim olayları (Kobanî Provokasyonuyla) nedeniyle.. Börü’nün yüzünden ölmeden 46 masum kaybedilir.

GEZİ DOSYASINDAN AĞIR MÜEBBET İSTENDİ

İstanbul 13. Ağır Mahkemesi’nde Gezi Parkı’ndaki mütalasını açıklayan tahmini davasını, Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı’nın “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni nihai olarak cezalandırmak için cezalandırılması” talep.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK