X
18 okunma

Hikaye Okulu yaraları saracak

ABONE OL
Mart 7, 2023 03:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, geliri Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için kullanılmak üzere “Hikaye Okulu” düzenledi. Derslerin oturum yöneticiliğini, Kardelen Çocuk Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Elif Tokkal’ın üstlendiği program, Zoom uygulamasından çevirim içi yapılıyor. Pazar akşamı Abdullah Harmancı’nın “Kanonun Küstah Bakışı” sunumuyla başlayan programda 12 Mart’ta “Hikayenin Saklı Bahçesi” başlığıyla Yıldız Ramazanoğlu, 19 Mart’ta “Fantastik Hikaye” dersiyle Naime Erkovan, 26 Mart’ta “Öyküde Mizaha Nasıl Ulaşılmalı?” konusuyla Özlem Metin, 2 Nisan’da “Bir Mücadele/Müdahale Biçimi Olarak Kurmaca” dersiyle Güray Süngü edebiyat meraklılarıyla bir araya gelecek.Operacı ikizler depremzedelerin yanındaDepremde en çok yıkıma uğrayan Hatay’a bir grup gazeteciyle Times of Türkiye’nin mihmandarlığında gittik. Dönüş yolumuzda Opera Sanatçısı Didem Balık’la karşılaştık. İki gün önce bir grup sanatçıyla Hatay’a gelip döndüklerini, daha sonra ikiz kardeşi Sinem’i de alıp geri geldiğini söyleyen Balık, normalleşmenin henüz erken olduğunu ifade etti. Nadide eserler depremzedeler için bağışlandıÜsküdar Sahaflar Çarşısı ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde geliri depremzeler yararına gönderilmek üzere önemli eserlerin satışa çıktığı bir mezat gerçekleşti. Yaklaşık 300 eserin yar aldığı müzayedede Sultan Abdülhamit’in 1885’te özel olarak bastırdığı Kur’an-ı Kerim 120 bin liraya alıcı buldu. Afetzedelere destek olmayı sürdürecek olan sahaflar, Ramazan ayında bir müzayede daha gerçekleştirecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı sanal ofis ankara sanal ofis ankara süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci