HDP’den Millet İttifakı’na rest: İttifak arayışımız yok!

HDP’den Millet İttifakı’na rest: İttifak arayışımız yok!

88
0
PAYLAŞ

HDP, 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi ve sonrası tutum ve ilkelerini bir toplantıda açıkladı. HDP eşbaşkanları Pervin Buldan, ittifak aramadıklarını söyledi.

HDP, seçimlerdeki konumunu da ortaya koyan açıklamasını açıkladı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar toplantıda açıklamalarda bulundu. HDP yaptığı açıklamada Millet İttifakına açık bir mesaj verdi.

“İTTİFAK ARIYORUZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP’nin ittifaka bakış açısını değerlendirdi. Buldan, “Herhangi bir ittifaka dahil olmak istemediğimizi açıkça ifade ediyoruz.” Dedi.

CHP, İTTİFAKTA HDP İSTİYOR

CHP, HDP’yi 2023 seçimlerinde kilit parti olarak görüyor, HDP’nin desteğini almak isteyen CHP, tüm formülleri masaya yatırıyor. İYİ Parti ise HDP’nin ittifaka katılmasını istemiyor. HDP, yerel seçimlerde olduğu gibi kapalı kapılar ardında bir ittifaktan yana olmasa da, ittifaka girmek için şartlarının olduğunu söylüyor. HDP’nin “Herhangi bir ittifak peşinde olmadığımızı açıkça ortaya koyuyoruz” açıklamasının ardından CHP’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.


  • HDP Halk İttifakı
  • Millet İttifakı HDP son dakika
  • HDP’de son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK