X
17 okunma

Hayal Tamirhanesi Hatay’da

ABONE OL
Mart 2, 2023 03:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin uzman ekiplerle oluşturduğu “Hayal Tamirhanesi Mobil Oyun Aracı”, Hatay’da çocukların deprem travmasını atlatabilmeleri için aktiviteler düzenliyor. Çocukların yıkılan hayallerinin de tamir edilebilmesi hedefiyle yola çıkan araç, depremzede çocuklar için müzikli eğlenceler, orta oyunu gösterileri, sanat aktiviteleri gerçekleştiriyor. Proje Koordinatörü İlknur Daşdemir, çocukların felaketin etkilerinden biraz olsun sıyrılabilmeleri için etkinlikler düzenlediklerini aktardı.Tiyatrolar perdeyi destek için açıyorDepremden zarar gören vatandaşlarımıza maddi ve manevi destek sürüyor. Bölge halkının moral ve acısını bir nebze rahatlatmak için düzenlenen sanat faaliyetlerine tiyatrolar da perde açarak dahil oluyor. Birlik ve beraberliği güçlendirmek için perde açan oyunların gelirleri ve toplanan hediyeler deprem bölgelerine gönderilecek.İKSV’den depremzede sanatçılara kaynakİstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen şehirler ve sanatçılar için kültür kurumları ve sivil toplum örgütleriyle birlikte destek çalışmalar yürütüyor. 2023 bütçesinden, deprem bölgesinde kültür-sanat alanındaki çalışmalar için kullanılmak üzere kaynak ayıracak olan vakıf, İKSV Enstrüman Destek Fonu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü, İstanbul Bienali, “Limited Editions” projesinden elde edilen gelirleri deprem bölgesindeki sanatçılara ve halka aktaracak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı sanal ofis ankara sanal ofis ankara süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci