Görenler şaşırıyor! Küçükçekmece Menekşe Deresi kırmızıya büründü

Görenler şaşırıyor! Küçükçekmece Menekşe Deresi kırmızıya büründü

26
0
PAYLAŞ

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Menekşe Deresi’nin rengi kırmızıya büründü. Kirliliğin çok gözünden dere havadan görüntülendi. Derede çok balık türü olduğunu ifade eden balıkçı Ertan Turan, “Eskiden balık tutardık burada ama günümüzde dünyada yok” dedi.

Küçükçekmece’de, Göl ile Marmara Denizini birbirine yakın Menekşe Deresinin rengi kırmızıya büründü. Deniz manzarası ile denizden oluşan dere içinde bulunan deniz manzarası. Çevrede yaşayanlar ve yaşayanlar onun sene rengi dereye düzeltilemeyecek şekilde arzu edilir. Yaklaşık 3 önce gölde suyun çekildiği görülürken, derede oluşan rengi de endişeye neden oldu. Rengi talep dere dronla havadan görüntülendi.

“YILLARIDIR BİRİKEN PİSLİĞİN SONUCU”

Ertan Turan, “biz yılların, pisliklerin içinde, 1978-1980’de dahil olmak üzere buradaydı. pisliğini, kot fabrikalarının renkliliği sağdan soldan gelen akıntılar, pislikler bu hale geldi. 40-45 senede bu hale geldi. Büyükşehir bir çalışma yapmıyor. bir şey konuşuyor o zaman koku yapıyor” diye konuştu.

“ESKİDEN BALIK TUTARDIK AMA ŞİMDİ CANLI YOK”

Derede eskiden çok balık olduğunu ama şimdi hayattayken hayattayken “1980’lere kadar turna balıklarını tutuyorduk. Şimdi çok nadir, deniz basarsa kefal gelebiliyor, başka yok. Eskiden burada Mersin Basını yakalamışlar. Ama şimdi çevremizi temiz tutuyoruz. Elimizdeki değerlere sahip çıkmıyoruz” kullanımlarımızı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK