FOX TV RTÜK’ü tehdit etti… “Her şey yeni başlıyor”

FOX TV RTÜK’ü tehdit etti… “Her şey yeni başlıyor”

65
0
PAYLAŞ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) yalan habere para cezası vermesinin ardından FOX TV ile ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. RTÜK başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV yazı işleri müdürü Doğan Şentürk’ün kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Radyo ve Televizyon Yüksek Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, Şentürk’ün ortak bir arkadaşı aracılığıyla tehdit mesajları gönderdiğini söyledi.

Şahin konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bak, kendini tecrübeli bir gazeteci, tarafsız bir gazeteci ve özgür basının savunucusu olarak gören bir gazeteci arkadaşı var; FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Kaydedilen yalan haberler nedeniyle aldığımız yaptırım kararları nedeniyle ortak bir arkadaşımız aracılığıyla beni ve kurumumu tehdit etti. Buna inanabiliyor musun? ? Bunu yapan kişi gazeteci kimliğini giyiyor” dedi.

RTÜK başkanı ahin, Şentürk’ten “Her şey daha yeni başlıyor”. Yaptığı açıklamalara dikkat çekerek, tehditlerin hedefinin Üst Kurul olduğunu söyledi.

Şahin şu ifadeleri kullandı:

Şentürk o kadar küstahlaştı ki, ‘Daha yeni başladı’ demekle tehdit etti, sonra yavaşlamadı, bir başkasının ana haberinde kendimi ve Yüksek Kurulu açıkça tehdit etti. Düşünebiliyor musunuz?”


  • RTÜK
  • Ebubekir Şahin
  • Doğan Şentürk
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK