Fetö elebaşına yelpaze tutardı… Videolardaki o kişi gözaltına alındı

Fetö elebaşına yelpaze tutardı… Videolardaki o kişi gözaltına alındı

13
0
PAYLAŞ

Feto, taraftarları oyun kurucudan uzak tutardı... Videolardaki bu kişi tutuklandı

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in videolarında gördüğü vaaz verirken bir gazete hayranına el sallayan kişi tutuklandı.

FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen’in konuşması sırasında gazeteyi bayılmamak için sallayan Adem Zengin, İzmir’de tutuklandı.

DHA News’e göre, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in konuşması sırasında yanında oturan ve kendisine taraftar sallayan Adem Zengin’in farklı kimlikle Dokuz Eylül Hastanesi’nde tedavi gördüğüne ilişkin İstihbarat Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi.

Çalışmaya başlayan ekipler, Kovid-19 testi pozitif çıkan Zengin’in, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde farklı bir adla tedavi edildiğini ve durumunun kötüleşmesi nedeniyle entübe edildiğini belirledi.

Ekipler, yaklaşık bir ay süren yoğun bakımda tedavisini tamamlayan Zengin’i gözaltına aldı. Zengin’in serbest bırakılmasının ardından İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülerek sorgulanacağı belirtildi.

Adem Zengin, FETÖ/PDY taraftarı Fetullah Gülen’i işaret ettiği videoyla gündeme geldi. 1990’lı yıllara ait olduğu anlaşılan videoda, Gülen’in yanında oturan Zengin’in, FETÖ elebaşı bayılmasın ve bunu yaparken gözyaşı dökmesin diye hayranı olarak elindeki gazeteyi salladığı görülüyor. .


  • fetullah
  • fetö
  • fan
  • gözaltına alındı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK