İngiliz turistlerin tercihi yine Muğla

İngiliz turistlerin tercihi yine Muğla

52
0
PAYLAŞ

İngiltere’de Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaran bir Türk çılgınlığı var. Muğla ülkemize gelen turistlerin tercihi oldu. 10 uçakla gelen yaklaşık 1500 turist Muğla’da.

İngiltere’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat listesini “seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren” kırmızı listeden çıkararak güncellemesinin ardından, 10 uçakla yaklaşık 1500 İngiliz turist Muğla’ya geldi. Bir gün.

AA’nın raporuna göre, İngiltere’den Dalaman Havalimanı’na ilk uçuşların başladığı Muğla, özellikle son yıllarda İngiliz turistlerin tercih ettiği tatil beldesi haline geldi.

Türkiye’ye gelen yaklaşık 2,5 milyon İngiliz turistin bir milyondan fazlası tatillerini Muğla, Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi gözde turizm beldelerinde ve çevresinde geçiriyor.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Muğla’daki başlıca destinasyonların İngiltere, Rusya ve Ukrayna olduğunu kaydetti.

Bir milyondan fazla İngiliz turistin Muğla’ya geldiğini kaydeden Güvenç, şunları kaydetti:

“İngiltere kaynak pazarlarımızdan biri. Pandemi öncesi döneme baktığınızda Ekim ayında İngiltere’den ortalama 90.000 turist geldi. Bu rakam şu ana kadar 60.000 civarında. Ancak rezervasyonlar devam ediyor. Bu sayı da 90.000’e ulaşabilir. dünkü röportajımızda sadece 2 günde bin kişinin rezervasyon yaptığını öğrendik Tüm operatörler rezervasyonların beklentilerinin üzerinde olduğunu söylüyor İngiltere dijital bir pazar ve bu pazarın %48’i online bu nedenle İngiltere gelişmeleri çok yakından takip ediyor ve hızlı uyum sağlıyor.

Gelecekte İngiltere’de dijital pazarlama atağı başlatacaklarını anlatan Güvenç, bölgeye 3 milyona yakın dijital göçebe çekmek istediklerini, Dalaman bölgesinin doğası ve kültürel değerleriyle bu yapıya uygun olduğunu söyledi.

İngiltere’de okul tatillerinin Ekim ayının ikinci yarısında başladığını vurgulayan Güvenç, “Tatilin başlamasıyla birlikte rezervasyon akışı hızlanacak. Kasım ortasına kadar uçuş planlamasının ve yolcu akışının devam edeceğini görüyoruz. Kasım ortasına kadar bölgeye uçuşlarını planlamaya devam edecek. Londra dışında 10 şehirden daha uçuşlar devam edecek.

Güvenç, gelecek yıl için rezervasyonların başladığını ve çok umut verici olduklarını, önceki yılların rakamlarına ulaşabileceklerini öngördüklerini söyledi.

“MUĞLA İSTİYORUZ”

Daha önce tatil için defalarca Muğla’ya geldiklerini belirten Peters-Elian Stevan çifti, seferlerin açılmasıyla ilk tercihlerinin Muğla’yı tercih ettiklerini söyledi.

Salgın sırasında Türkiye ve Muğla’yı güvenli bulduklarını anlatan Stevan, “Daha önce bölgeye defalarca gittik. Artık uçuşların da açılmasıyla çocuğumuzla tatil yapmaya geldik. Türkiye’yi çok seviyoruz. Salgın döneminde çok sevdiğimiz Muğla’yı istedik” dedi.

Tatilcilerden Rabırts Berts, Muğla’nın Türkiye’de maske ve sosyal mesafe kurallarının çok iyi uygulandığına ve salgın sürecinin iyi yönetildiğine inandığı için tatil tercihi olduğunu kaydetti.

Bölgenin doğal güzelliklerine duydukları hayranlık nedeniyle tatil için Fethiye’ye gelen Keven ve Pam Staye, önceki yılın eylül ayında pandemi döneminde Muğla’ya geldiklerini söyledi.

Her fırsatta şehre geldiklerini ve bölgeyi hayranlıkla gördüklerini belirten Staye, “Buranın insanını, kültürünü, yemeklerini ve doğasını çok seviyoruz. Geçen sene geldiğimizde atılan adımlar çok iyiydi ve görüyoruz. şimdi de aynı önlemler devam ediyor. Bu nedenle burada daha güvende hissediyoruz. Tatilimiz. Daha önce birkaç kez gittiğimiz Fethiye’de geçireceğiz.” cümlelerini kullandı.

GÜVENLİ BİR TATİL İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Muğla ve mahallelerinde turistlerin sağlıklı bir tatil geçirmesi için ayrıntılı önlemler uygulanıyor, havalimanına uçaklar, otellerin tüm bölgelerine transferler yapılıyor.

Kovid-19 tedbirlerinin ön planda tutulduğu havalimanlarında karşılanan turistler, hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak tatillerini geçirecekleri otellerde ağırlanıyor.


  • ingiliz
  • turistler
  • Muğla
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK