Intel Ayrıntıları Tiger Lake’in Yeni Nesil Bağlantı Standardı, Thunderbolt 4

Intel Ayrıntıları Tiger Lake’in Yeni Nesil Bağlantı Standardı, Thunderbolt 4

66
0
PAYLAŞ

Bir bağlantı standardı hakkında heyecanlanmak kolay değil ve güven bana, denedim. Halihazırda evrensel bir standardınız olduğunda bu daha da zordur – Umursamayanlar için USB’den bahsediyorum. Bu nedenle Intel, Thunderbolt hakkında doğru söylentiler çıkarmasına rağmen bunu yapmakta biraz zorlanıyor ve Thunderbolt 3’ü en yeni yongaları ile birçok anakart ve dizüstü bilgisayarda desteklemeyi başardı, bu yüzden umut var.

Şaşırtıcı bir şekilde yeni bir standart için yeterli olan Thunderbolt 4, ham verim açısından önceki yinelemeden iki katına çıkmadı. Thunderbolt 3 ile aynı 40 Gb / s bant genişliğini sunar ve bu, 20 Gb / s USB4 tarafından sunulanın hala iki katıdır. Referans olarak, USB 3.1 Gen 2, 10 Gb/s’ye kadar sunarken, düz USB 3.0, 5 Gb/sn keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

(Resim kredisi: Intel)

Bununla birlikte, iki katına çıkan şey, arayüzün kullanabileceği 4K ekran sayısıdır; tek bir 4K ekrandan ikiye veya isterseniz tek bir 8K ekrana kadar değişir. Desteklenen kablo uzunluğu 2 metreye çıkarıldı ve dört Thunderbolt bağlantılı hub’lar da görüntülenebilir. Bu, USB4 uyumluluğunu korurken.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK